.
.
.

احمد مسعود: هیچگاه از مبارزه دست نمی‌کشیم

طالبان شب گذشته ادعا کرد که پنجشیر را تصرف کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان، اعلام کرده است که هیچگاه از مبارزه در راه خدا، آزادی و عدالت دست نخواهد کشید و ایستادگی در پنجشیر نشان‌دهنده آن است که آنها از هیچ تهدیدی، هراس ندارند.

احمد مسعود، امروز، شنبه 4 سپتامبر (13 سنبله)، در فیس‌بوک خود نوشته است: «مبارزه چه مثل پنجشیر که تا الحال محکم ایستاده و چه مثل خواهران با غیرت هراتی ما که فریاد حق خواهی را شجاعانه بلند کردند نشان دهنده این است مردم از خواسته‌ای بر حق خویش دست نکشیده و از مبارزه بر حق خویش خسته نمی‌شوند.»

او افزوده است: «مردم ما هیچ‌ وقت از توکل به خدا خسته نمی‌شوند و تا ساختن افغانستان آباد، آزاد و مستقل به پیش خواهند رفت. به باور او شکست تنها وقتی اتفاق خواهد افتاد که از مبارزه بر حق خویش دست بی‌کشد و خسته شوند.»

در پی ناکامی تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس و توقف گفت‌وگوها میان گروه طالبان و جبهه مقاومت ملی افغانستان در ولایت پنجشیر، سه منبع طالبان در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» مدعی شدند که این گروه با به دست گرفتن ولایت پنجشیر بر همه خاک افغانستان تسلط یافته است.

در همین راستا یکی از رهبران گروه طالبان، جمعه 3 سپتامبر گفت: «اکنون بر تمام افغانستان تسلط یافتیم..آشوبگران شکسته خورده و ولایت پنجشیر به کنترل ما درآمده است.»

به دنبال اعلام این خبر، عناصر طالبان در کابل، پایتخت افغانستان با تیراندازی هوایی تسلط این گروه بر ولایت پنجشیر را جشن گرفتند.

تکذیب فرار امرالله صالح

از سوی دیگر، خبرهایی نیز درباره خروج احمد مسعود و امرالله صالح، معاون رئيس‌جمهوری پیشین افغانستان به تاجیکستان منتشر شد. اما صالح در پیامی ویدیویی خبر خروج خود از ولایت پنجشیر را تکذیب کرد و گفت نبرد سنگینی میان جبهه مقاومت ملی افغانستان و عناصر طالبان در ولایت پنجشیر در جریان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم