.
.
.

فشار آمریکا بر طالبان برای ادامه تخلیه اتباع خارجی و افغان

نزدیک به 100 کشور با صدور بیانیه‌ای خواستار ادامه روند تخلیه شهروندان خارجی و افغان‌ در معرض خطر پس از 31 اوت، شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است ایالات متحده اهرم‌های قابل توجه‌ای را برای وادار کردن طالبان به پای‌بندی به تعهدات‌ این گروه جهت ادامه روند تخلیه اتباع خارجی و افغان تا بعد از 31 اوت در اختیار دارد.

سالیوان یکشنبه، 29 اوت (7اسد)، در گفت‌وگو با شبکه‌ تلویزیونی «سی‌ان‌ان»، گفت که 31 اوت پایان کار نیست و آمریکا با توجه به اهرم‌هایی که در اختیار دارد برای متعهد کردن طالبان به خروج مصون شهروندان این کشور و متحدان افغان آنان استفاده خواهد کرد.

سالیوان بیان کرد، ایالات متحده از اهرم‌هایی که در اختیار دارد حداکثر استفاده را خواهد کرد و با جامعه‌ای بین‌المللی نیز همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که گروه طالبان در انجام تعهدات‌‌ خود کوتاهی نمی‌کند.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین افزود، ایالات متحده برای خارج کردن ایمن شهروندان این کشور و افغان‌هایی که با آنان همکاری کرده‌اند و مجوز رسمی سفر دارند متعهد است.

از سوی دیگر وزارت خارجه آمریکا نیز بیان کرده که گروه طالبان را وادار خواهد ساخت تا پس از 31 اوت نیز به شهروندان خارجی و افغان اجازه دهد از افغانستان خارج شوند.

این در حالی است که نزدیک به 100کشور به شمول ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت تسهیل خروج شهروندان خارجی و افغان‌های در معرض خطر پس از 31 اوت تاکید کرده و از گروه طالبان خواسته شده تا با خروج این افراد موافقت کند.

این بیانیه، یک‌شنبه 29 اوت (7 اسد)، از سوی وزارت خارجه‌ آمریکا به نشر رسید که در آن نزدیک به صد کشور متعهد شده‌اند برای متحدان افغان خود و افغان‌های آسیب‌پذیر پس از 31 اوت مجوز سفر صادر کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم