عناصر طالبان یک هنرمند محلی را در «اندراب» تیرباران کردند

طالبان پیش از این «خاشه جوان» یکی از کمدین‌های افغان را در ولایت قندهار با ضرب گلوله به قتل رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عناصر طالبان روز گذشته، شنبه، 28 اوت (6 سنبله)، فواد اندرابی، هنرمند محلی را در منطقه «اندراب» ولایت (استان) «بغلا» به ضرب گلوله کشتند. گفته می‌شود که او نخست توسط جنگجویان طالبان دستگیر و پس از آن، تیرباران شده است.

به گزارش منابع خبری افغانستان، باشندگان محل، ادعا کردند که اندرابی تنها یک هنرمند محلی‌خوان بود که هیچ وابستگی به حکومت محمد اشرف غنی نداشت و این هنرمند بدون هیچ‌گونه جرم یا خطا از سوی جنگجویان طالبان به قتل رسیده است.

یکی از باشندگان منطقه اندراب که بارها هنرنمایی این هنرمند را از نزدیک تماشا کرده است در واکنش به کشته شدن او به‌دست طالبان در فیس‌بوک خود چنین نوشت: «در کشوری که هنر و هنرمند را مدفون می‌کنند، در واقع زندگی و آینده را مدفون می‌کنند.»

این در حالی است ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان چند روز قبل در گفت‌وگو با نشریه «نیویورک تایمز» گفته بود، موسیقی در دین اسلام حرام است اما ابراز امیدواری کرد که به جای فشار آوردن به شهروندان، آنان را قانع سازد تا از موسیقی دست بردارند.

گروه طالبان اخیرا پس از تسلط برشهر قندهار در جنوب افغانستان، «خاشه جوان» یکی از کمدین‌های این ولایت را پس از شکنجه به قتل رساندند که با واکنش‌های گسترده در این کشور روبرو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم