بایدن: احتمال حمله دیگر به فرودگاه کابل در ساعات آینده زیاد است

سفارت آمریکا در کابل از شهروندان آمریکا خواسته است از نزدیک شدن به فرودگاه کابل خودداری کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از احتمال حمله تروریستی دیگر، طی ساعات آینده به میدان هوایی (فرودگاه) بین‌المللی کابل خبر داد و افزود که طبق اطلاعات فرماندهان وی ممکن است این حملات در 24 تا 36 ساعت آینده انجام شود.

بایدن، بعد از ظهر روز گذشته، 28 اوت (6 سنبله)، در بیانه‌ای گفت که به فرماندهان خود دستور داده هر اقدامی را برای اولویت‌بندی حفاظت از نیروهای آمریکایی در میدان هوایی انجام دهند. همچنان باید اطمینان حاصل شود که سربازان تمام اختیارات، منابع و برنامه‌ها را برای حفاظت از شهروندان ایالات متحده دارند.

او وضعیت میدان هوایی کابل را خطرناک عنوان کرد و افزود که احتمال حملات تروریستی به این فرودگاه همچنان بالا است اما روند تخلیه از افغانستان ادامه خواهد داشت.

بر اساس بیانیه‌ رئیس‌جمهوری آمریکا، فرماندهان وی اطمینان داده‌اند که اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده‌اند و این اقدامات را برای پایان ماموریت و انتقال کارمندان بگونه‌ای امن از افغانستان عملی خواهد کرد.

همزمان سفارت آمریکا در کابل نیز از شهروندان ایالات متحده خواسته است از رفتن به میدان هوایی خودداری کنند و شهروندانی که در دروازه‌های شمالی، شرقی، دروازه «ابی» و دروازه وزارت داخله‌ جدید حضور دارند آن مکان را فورا ترک کنند.

پس از آنکه آمریکا در اقدام تلافی‌جویانه دو عضو شاخه‌ای خراسان گروه «داعش» را در ولایت (استان) «ننگرهار» هدف حمله پهپادی قرار داد، بایدن هشدار داد که این آخرین حمله به گروه داعش نخواهد بود.

گروه طالبان این حمله پهپادی ایالات متحده به ولایت ننگرهار را محکوم کرده است.

در جریان تخلیه شهروندان خارجی و متحدان آنان از افغانستان، روز پنج‌شنبه‌ هفته‌ای گذشته، شاخه‌ای خراسان گروه «داعش» آنان را در مقابل کمپ باران هدف حمله انتحاری قرار داد که در آن دست‌کم 170 نفر به شمول 13 سرباز آمریکایی کشته و 200 نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم