.
.
.

راه‌اندازی کمپینی درباره «سرنوشت خبرنگاران افغان» در افغانستان

علی رضا احمدی» و «نجمه صادقی» دو خبرنگار افغان در حمله تروریستی به فرودگاه کابل کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با تسلط گروه طالبان بر افغانستان، و افزایش هرج و مرج و نا‌امی و تهدیدهای تروریستی در این کشور، خبرنگاران افغان بیش از هر زمانی در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

در پی کشته شدن دو خبرنگار افغان با نام‌های «علی رضا احمدی» و «نجمه صادقی»، در حمله تروریستی روز پنج‌شنبه به فرودگاه کابل، که 170 کشته و 200 زخمی بر جای گذاشته، کارزاری در افغانستان تحت عنوان «لطفآ سرنوشت ما را مشخص کنید» آغاز شده و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

این کارزار از جمعه شب، 27 اوت (5 سنبله)، از سوی خبرنگاران افغان در کابل راه‌اندازی شد و تاکنون صدها خبرنگار به آن پیوسته‌اند.

این خبرنگاران افغان در پیام «جان خبرنگاران در خطر است، لطفا عزیزان بخاطر حمایت از ما این هشتگ را همگانی سازید» از سایر شهروندان افغانستانی نیز خواسته‌اند که با پیوستن به این کارزار از خبرنگاران حمایت کنند.

صدها خبرنگار افغان که تاکنون نتوانسته‌اند از این کشور خارج شوند، عکس‌های خود و همکارانشان که در حملات تروریستی قربانی شده‌اند را در صفحات اجتماعی دست به دست کرده تا توجه جامعه جهانی و نهادهای حامی خبرنگاران را برای محافظت از خبرنگاران در افغانستان جلب کنند.

خبرنگاران افغان در این کمپین از کشورهای غربی بخصوص ایالات متحده خواستند خبرنگاران در خطر افغان به ویژه خبرنگاران زن را از افغانستان خارج کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم