.
.
.

در حمله پهپادی آمریکا 2 تن از عاملان حمله به فرودگاه کابل کشته شدند

بنا به اعلام مقامات آمریکایی مغز متفکر و یکی از طراحان حمله انتحاری به فرودگاه کابل در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که در حمله پهپادی نیروهای ایالات متحده در افغانستان 2 عنصر شاخه «خراسان» از گروه «داعش» که در حمله به فرودگاه کابل نقش داشته‌اند، کشته و یکی دیگر زخمی شده است.

پنتاگون شنبه 28 اوت همچنین ضمن اعلام آغاز خروج تدریجی نیروهای آمریکایی از فرودگاه کابل تاکید کرد که ماموریت تخلیه از افغانستان تا 31 اوت جاری به پایان خواهد رسید.

پیش از این فرماندهی ستاد مرکزی ایالات متحده اعلام کرده بود که مغز متفکر و یکی از طراحان حمله انتحاری به میدان هوایی (فرودگاه) کابل را در ولایت (استان) ننگرهار در شرق افغانستان هدف حمله پهپادی قرار داده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، گزارش داده است که یک پهپاد آمریکایی بامداد شنبه، 28 اوت (6 سنبه)، یکی از طراحان حمله به میدان هوایی کابل که را هدف قرار داده است که طی آن یک نفر کشته شده و به دیگران آسیب وارد نشده است.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا بدون ذکر نام خود به آسوشیتدپرس گفته است که این حمله تلافی‌جویانه ایالات متحده که منجر به کشته شدن یکی از طراحان حمله تروریستی به میدان هوایی شده به دستور جو بایدن، رئيس جمهوری ایالات متحده صورت گرفته است.

بایدن، در واکنش به حمله تروریستی پنج‌شنبه به فرودگاه کابل، که منجر به کشته شدن 170 نفر از جمله 13 سرباز آمریکایی، 3 شهروند بریتانیایی و زخمی شدن 200 نفر شد، تاکید کرده بود که این حمله را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

در پی تهدیدهای امنیتی و همزمان با حمله پهپادی آمریکا در افغانستان دولت‌های کانادا و آمریکا از اتباع خود خواسته‌اند از اطراف فرودگاه کابل و ساختمان وزارت کشور افغانستان دور شوند.

کانادا، شنبه، در بیانیه‌ای ضمن توصیه به شهروندانش در کابل، از دیگر شهروند خود نیز خواسته است به دلیل تهدیدات امنیتی و احتمال آدم‌ربایی و درگیری‌های مسلحانه در افغانستان از سفر به این کشور خود‌داری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم