.
.
.

پادشاهی سعودی حمله تروریستی به فرودگاه کابل را محکوم کرد

تاکید مجدد ریاض بر ایستادن در کنار مردم افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی در بیانیه‌ای ضمن تقبیح و محکوم کردن شدید حمله تروریستی به فرودگاه بین‌المللی «حامد کرزای» کابل، که تعدادی کشته و مجروح بر جای گذاشته است، آن هجوم را «اقدامی جنایتکارانه و منافی با اصول دین و ارزش‌های اخلاق» توصیف کرد.

در این بیانیه که شامگاه پنج‌شنبه 26 اوت، توسط خبرگزاری رسمی سعودی «واس» منتشر شده، آمده است که «پادشاهی سعودی همچنان با اهتمام حوادث جاری در کشور برادر، جمهوری اسلامی افغانستان را دنبال می‌کند.»

وزارت خارجه سعودی ضمن بیان این‌که «پادشاهی سعودی امیدوار است افغانستان در اسرع وقت باثبات شود» بر «ایستادن خود در کنار مردم افغانستان» تاکید کرد.

وزارت خارجه سعودی همچنین بر «موضع ریاض در مخالفت با این‌گونه اقدامات جنایتکارانه منافی با اصول دین و همه ارزش‌های اخلاقی و انسانی» تاکید کرد.

این وزارتخانه همچنین ضمن «عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان و ملت افغانستانی برادر، برای مجروحان شفای عاجل آرزوی کرد.»

بنا به گزارش‌ها وقوع دو انفجار انتحاری همزمان در ورودی شرقی فرودگاه کابل و مقابل کمپ باران در پایتخت افغانستان به کشته شدن 72 نفر از جمله 12 سرباز مارینز آمریکا و زخمی شدن 143 نفر دیگر منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم