.
.
.

هشدار آمریکا و متحدانش در مورد «تهدید امنیتی» علیه فرودگاه کابل

کشورهای بریتانیا، آلمان و استرالیا از شهروندان خود و کسانی که مجوز سفر به این کشورها را دارند خواستند به مکان‌های امن پناه ببرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت ایالات متحده در کابل و کشورهای بریتانیا، آلمان و استرالیا از شهروندان خود خواستند به‌دلیل «تهدیدات امنیتی» و خطر حمله تروریستی «داعش»، میدان هوایی (فرودگاه) کابل را فوری ترک کنند و به میدان هوایی نزدیک نشوند.

سفارت آمریکا در کابل، امروز، پنج‌شنبه، 26 اوت (4 سنبله)، با نشر یک اعلامیه اعلام کرد کسانی که در دروازه های شرقی و شمالی میدان هوایی تجمع کرده‌اند فوری آنجا را ترک کنند.

همزمان کشورهای بریتانیا، آلمان و استرالیا نیز از شهروندان خود و افغان‌هایی که جواز سفر به این کشورها را دارند، خواستند از مراجعه به میدان هوایی کابل خودداری کنند و کسانی که در آن‌جا حضور دارند باید فوری از آن‌جا بیرون(خارج) شوند.

این کشورها از شهروندان خود و دیگر دارندگان مجوز سفر خواستند تا اطلاع بعدی به مکان‌های امن پناه ببرند و تا زمانی که از آنان خواسته نشده نباید به میدان هوایی نزدیک شوند. آنان خطر حمله داعش به میدان هوایی کابل را بسیار زیاد و دائمی عنوان کرده‌اند.

این در حالی است که تنها پنج روز دیگر برای ترک نیروهای خارجی از میدان هوایی کابل باقی زمان باقی مانده است و کشورهای جهانی تلاش دارند سریع‌تر شهروندان خود و افغان‌هایی که با آنان کار کرده‌اند را از کابل به خارج انتقال دهند.