.
.
.

افغانستان؛ دانش‌آموزان دختر یک مدرسه با معلمان خود به رواندا منتقل می‌شوند

سخنگوی دولت رواندا نیز این موضوع را تایید کرده اما اطلاعات بیشتر در این مورد ارائه نکرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس گزارش‌ها بنیانگذار یک مکتب (مدرسه)، شبانه روزی دخترانه در افغانستان و مقامات دولت رواندا اعلام کرده است که دانش‌آموزان، آموزگاران و تمام کارمندان آن از هراس طالبان افغانستان را ترک کرده و قرار است به کیگالی، پایتخت رواندا انتقال یابند.

شبانه راسخ، مسئول و بنیانگذار این مدرسه، روز گذشته، 24 اوت (2 سنبله)، در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت که او با حدود 250 دانش‌آموز، معلمان و کارمندان این مدرسه با خانواده‌هایشان افغانستان را ترک کرده است.

او در توییتر خود نوشته است که در راه قطر هستند و از آن‌جا به رواندا خواهند رفت و در آن‌جا یک ترم تحصیلی را برای دانش‌آموزان برگزار خواهند کرد. او ابراز امیدواری کرده است که با بهبود وضعیت در افغانستان دوباره به این کشور باز گردند.

سخنگوی دولت رواندا نیز با تایید این خبر بیان کرده است ما از این گروه در رواندا استقبال می‌کنیم و بنا به درخواست این گروه هویت آنان محرمانه خواهند ماند به همین دلیل اطلاعات بیشتر در مورد آنان ارائه نکرده است.

پیش از این سازمان ملل متحد، حقوق زنان در افغانستان را خط قرمز خوانده بود. میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد افزوده است خط قرمز اصلی نحوه برخورد طالبان با زنان و دختران این کشور است.

پس از ورود گروه طالبان به کابل پایتخت افغانستان، هزاران شهروند آسیب پذیر به شمول زنان و دختران این کشور از افغانستان خارج شده‌اند و هزاران نفر دیگر نیز در تلاش هستند که از ترس گروه طالبان خود را از این کشور خارج سازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم