احتمال قرار گرفتن افغانستان در «لیست سیاه» بریتانیا

حکم حبس تا 10 سال برای کسانی که از افغانستان بازدید کند یکی از این گزینه‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه بریتانیایی «دیلی‌تلگراف»، گزارش داد که قرار است مقامات بریتانیایی در مورد پیشنهاداتی بحث نمایند که در آن افغانستان را در «فهرست سیاه» این کشور قرار دهند.

به نقل از این روزنامه بریتانیایی، 24 اوت 2021، بر اساس این پیشنهاد دولت برتیانیا اجازه خواهد داشت تا میزان ده سال برای کسانی را که برای بازدید از افغانستان به این کشور سفر می‌کنند، حبس در نظر گیرد.

Advertisement

دیلی‌تلگراف، به نقل از یک مقام بریتانیایی که نام او فاش نشده است نوشت: «ما در این مرحله تمام گزینه‌‌های موجود را در نظر می‌گیریم و 10 سال حبس یکی از این گزینه‌ها است». او افزود که قرار است در هفته جاری بحث بر سر این موضوع صورت گیرد.

بریتانیا در حالی این موضوع را بررسی می‌کند که پیش از تصرف کابل به‌دست طالبان، شماری از کشورها گفته بودند در صورتی که طالبان از راه جنگ قدرت را به‌دست گیرد حکومت آنان را به رسمیت نخواهد شناخت.

از سوی دیگر در ادامه روند خروج شهروندان خارجی و افغان‌هایی که با آنان کار کرده‌اند، دفتر نخست وزیری بریتانیا خبر داد که بوریس جانسون و جو بایدن در یک گفت‌وگو توافق کرده‌اند که باید اطمینان حاصل شود افغان‌های واجد شرایط پس از 31 اوت نیز می‌توانند از افغانستان خارج شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم