.
.
.

درگیری در فرودگاه کابل یک کشته و 3 زخمی بر جای گذاشت

یک تک تیرانداز در فرودگاه به یک نگهبان افغان در داخل تاسیسات شلیک کرد و بعد از آن دو طرف درگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش آلمان از تیراندازی افراد مسلح ناشناس، نیروهای ناتو و سربازان افغان در ورودی فرودگاه کابل پایتخت افغانستان خبر داد. ارتش آلمان در توییتی اعلام کرد، در این درگیری که شامل نیروهای آمریکایی و آلمانی بود، یک گارد افغان کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته ارتش آلمان تبادل آتش در ابتدا بین نگهبانان افغان و مهاجمان ناشناس در درب شمالی فرودگاه آغاز شد سپس منجر به دخالت نیروهای آمریکایی و آلمانی شد.

«سی‌ان‌ان» گزارش داد که یک تک تیرانداز در خارج از فرودگاه به یک نگهبان افغان در داخل تاسیسات شلیک کرد و بعد از آن دو طرف درگیر شدند.

تخلیه شهروندان خارجی و افغان از فرودگاه کابل در فضای هرج و مرج ادامه دارد و جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه اعلام کرد که هنوز امیدوار است که خروج از کابل قبل از 31 اوت انجام شود.

بایدن گفت: «ضروری است که جامعه بین المللی برای اطمینان از تخلیه امن، جلوگیری از بحران انسانی و کمک به مردم افغانستان در حفاظت از دستاوردهای بیست سال گذشته همکاری کنند.»

او افزود: «امیدوارم مجبور نباشیم مهلت تخلیه را تمدید کنیم». بایدن گفت احتمال وقوع چنین اتفاقی را باز می‌گذارد. وی افزود: «من فکر می‌کنم بحث‌هایی وجود خواهد داشت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم