ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی طالبان وارد کابل شد

قرار است طالبان تا چند هفته آینده چارچوب جدید حکومت خود را اعلام کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های داخلی افغانستان گزارش داده‌اند که ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان همراه با یک هیئت بلند پایه این گروه وارد کابل پایتخت افغانستان شده است.

رسانه‌های داخلی افغانستان، امروز شنبه 21 اوت (30 اسد)، به نقل یکی از سخنگویان گروه طالبان نوشته است که ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی طالبان و ملا خیرالله خیرخواه، روز گذشته وارد کابل شده است.

او سه روز بعد از تصرف کابل به دست عناصر طالبان، از شهر دوحه، پایتخت قطر، به شهر قندهار در جنوب افغانستان سفر کرده بود. اما تاکنون مشخص نیست که ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان چه زمانی وارد افغانستان خواهد شد.

از سوی دیگر عبدالله عبدالله رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان و حامد کرزی رئیس جمهور سابق این کشور با «عبدالرحمن منصور»، که از سوی طالبان به عنوان سرپرست ولایت (استان) کابل معرفی شده است دیدار کردند.

دیدار کرزی و عبدالله با مقامات طالبان
دیدار کرزی و عبدالله با مقامات طالبان

عبدالله در فیس‌بوک خود نوشته است: «تاکید کردیم که تامین امنیت، حفظ جان، مال، آبرو و عزت باشندگان کابل باید در صدر اولویت همه‌ای ما قرار داشته باشد. با اشاره به نگرانی‌های شهروندان کابل خاطرنشان ساختیم که برای بازگشت به زندگی عادی لازم است تا مردم کابل از لحاظ مالی و جانی خود را محفوظ احساس کند.»

طی چند روز گذشته این دو مقام سابق حکومت افغانستان، بارها با سران طالبان دیدار و گفت‌وگو داشته‌اند.

تشکیل حکومت طالبان

در حالی که چشم‌ها به سوی رهبران طالبان دوخته شده است و آینده حکومت افغانستان هنوز مشخص نیست، خبرگزاری «رویترز»، گزارش داده است که طالبان در چند هفته آینده چارچوب جدید حکومت خود را در این کشور اعلام خواهد کرد.

رویترز، شنبه، 21 اوت (30 اسد)، به نقل از یک مقام طالبان نوشته است: «کارشناسان حقوقی، مذهبی و سیاست خارجی گروه طالبان تصمیم دارند چهارچوب جدید حکومت را تا چند هفته آینده در افغانستان اعلام کند.»

پیش از این مقامات طالبان به رسانه‌ها گفته بود که ممکن است افغانستان از سوی یک شورا اداره شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم