12 کشته در فرودگاه کابل؛ طالبان از مردم خواست به خانه‌های خود بازگردند

کشته‌شدگان بر اثر رگبار و شلیک گلوله جان خود را از دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از مقامات ناتو و طالبان گزارش داده است که پس از ورود طالبان به کابل، تا کنون 12 شهروند افغانستانی در داخل و اطراف میدان هوایی (فرودگاه) بین‌المللی کابل کشته شده‌ است.

یکی از اعضای گروه طالبان در گفت‌وگو با «رویترز»، گفته است که این شهروندان، «به‌دلیل ازدحام جمعیت در میدان هوایی کابل و اطراف آن در اثر تیراندازی جان‌ خود را از دست داده‌اند». او از شهروندان خواست که اگر مجوز رسمی سفر ندارند به خانه‌های خود بازگردند.

Advertisement

پس از آن‌که سفارت‌های خارجی مقیم کابل، به‌خصوص ایالات متحده آمریکا، روند خروج دیپلمات‌ها، شهروندان آمریکایی و افغان‎هایی که با آنان کار کرده‌اند را آغاز کرد، با ورود طالبان به کابل، هزاران شهروند افغان برای خارج شدن از این شهر به میدان هوایی کابل هجوم بردند.

تصاویر و ویدیوهایی که طی چند روزهای گذشته از داخل و اطراف میدان هوایی کابل در رسانه‌های اجتماعی به نشر رسیده نشان می‌دهد که هزاران شهروند تلاش دارند خود را به هواپیماها برسانند. اما طالبان در دروازه ورودی میدان‌ هوایی، مانع از ورود آنها می‌شود.

یکی از تصاویر دلخراش که چند روز پیش به نشر رسید حکایت از سقوط سه شهروند افغانستانی از هواپیما داشت که خود را در قسمت‌های بیرونی هواپیما مخفی کرده بودند اما پس از بلند شدن هواپیما از باند فرودگاه این افراد به پایین پرتاب شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم