ادامه فعالیت پزشکان بدون مرز در چند ولایت‌ افغانستان

پیش از این سازمان ملل از ادامه حملات بر مراکز صحی در بخش‌هایی از افغانستان ابراز نگرانی کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

داکتران بدون مرز (پزشکان بدون مرز) در افغانستان اعلام کرد که به فعالیت خود در ولایت‌های (استان‌های) هرات، قندهار، قندز، خوست و هلمند ادامه خواهد داد. پیش از این در جریان درگیری‌ها در این ولایات، خدمات آنها دچار مشکل شده بود.

داکتران بدون مرز، امروز سه‌شنبه، 17 اوت (26 اسد)، اعلام کرده است که به ادامه خدمات صحی (بهداشتی) در افغانستان، برای افراد نیازمند متعهد است و تنها روز شنبه، 600 مشاوره به مریض‌هایی که از بیماری‌های مختلف رنج می‌بردند، ارائه کرده است.

در اعلامیه داکتران بدون مرز آمده است: «داکتران بدون سرحد یا ام اس اف، در شهر قندز فعالیت‌هایش را در بخش مراقبت از تروما برای افرادی که در نبردهای اخیر یا در حادثات(حوادث) جراحت برداشته‌اند ادامه می‌دهد.»

اعلامیه افزوده است که در جریان نبردهای اخیر، داکتران بدون مرز واحد «ترومای عاجل»(واحد حوادث غیرمترقبه) را در دفتر ساحوی (منطقه‌ای) خود ایجاد کرد اما اکنون بیماران را به مرکز جدید تروما در شهر قندز انتقال می‌دهند.

این در حالی است که روز گذشته، وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه حکومت ساقط شده‌ اشرف غنی با مسئولان کمیسیون صحت طالبان برای ولایت لوگر، دیدار و دو طرف بر ادامه خدمات صحی در افغانستان گفت‌وگو کرده است.

دو طرف اطمینان دادند که تمام ادارات بخش صحی و کارمندان مسلکی آن به شمول زنان بگونه‌ای عادی به کارهای خویش ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم