ملا برادر آخندزاده پس از سقوط کابل: زمان آزمایش برای ما آغاز می‌شود

رویترز به نقل از دو منبع در طالبان نوشته است: «هیچ دولت انتقالی در افغانستان وجود نخواهد داشت.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ملا برادر آخند زاده، یکی از رهبران گروه طالبان، گفته است که پیروزی آنان در تاریخ نمونه ندارد و پس از این برای ملت خود خدمات ارائه خواهد کرد. او همچنان پیروزی گروه طالبان را به شهروندان افغانستان به‌خصوص شهروندان کابل تبریک گفت.

خبرگزاری «رویترز»، امروز دوشنبه، 16 اوت (25 اسد)، گزارش کرد ملا برادر، «فرد شماره دو» گروه طالبان در یک پیام ویدیویی خطاب به شهروندان افغانستان گفته که نباید از این پیروزی مغرور باشند و زمان آزمایش از اکنون آغاز می‌شود.

Advertisement

او بیان کرده است که در دوران آزمایش: «برای ملت خود خدمات ارایه می‌کنیم. برای همه ملت آرامش می‌دهیم و تا جایی که ممکن است برای بهبود زندگی آنان به پیش می‌رویم.»

رویترز، همچنان علاوه کرده است این رهبر طالبان رسیدن به موقف (جایگاه) فعلی را غیر قابل باور خوانده و اظهار کرده است «آنان مسیر غیر قابل انتظار را طی کرده و به موقفی رسیده است که هیچگاهی باور آن نمی‌رفت.»

طالبان که یکشنبه 15 اوت پس از فرار محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان از این کشور، وارد کابل شد، اکنون به غیر از میدان هوایی کابل، کنترل تمام بخش‌های شهر کابل و ارگ ریاست جمهوری این کشور را در دست دارد.

در همین حال، رویترز به نقل از دو منبع در طالبان نوشته است: «هیچ دولت انتقالی در افغانستان وجود نخواهد داشت و ما منتظر واگذاری کامل قدرت هستیم.»

از سوی دیگر، حامد کرزی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان اعلام کرد که برای جلوگیری از هرج و مرج و کاهش درد و رنج مردم و جهت اداره هرچه بهتر امور مربوط صلح و انتقال مسالمت‌آمیز قدرت، شورای هماهنگی متشکل عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و خود او تشکیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم