طالبان: با جنگ وارد کابل نمی‌شویم

گروه طالبان صبح امروز مدعی تصرف ولایت «ننگرهار» و «دایکندی» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

گروه طالبان اعلام کرده است که با زور و جنگ وارد شهر کابل پایتخت افغانستان نخواهد شد و گفت‌وگو برای ورود مسالمت آمیز آنان ادامه دارد تا روند انتقال این گروه در فضای امن در کابل صورت گیرد.

طالبان، امروز یک‌شنبه، 15 اوت (24 اسد)، با صدور یک اعلامیه، ضمن بیان این موضوع افزوده است که تا پایان روند انتقال، امنیت شهر کابل به طرف مقابل (اداره کابل) بستگی دارد.

Advertisement

طالبان در این اعلامیه، به جنگجویان خود دستور داده است که در دروازه‌های شهر کابل بمانند و از وارد شدن به این شهر خودداری کنند.

این گروه همچنان تاکید کرده است که به فکر انتقام گرفتن از کسی نیست و کارمندان نظامی و غیرنظامی در شهر کابل در امنیت خواهد بود.

همزمان عبدالستار میرزاکوال، سرپرست وزیر داخله افغانستان نیز در یک پیام ویدیویی گفته است که به شهر کابل حمله نخواهد شد و انتقال به شکل مسالمت‌آمیز صورت خواهد گرفت. او گفته است که امنیت کابل به‌عهده نیروهای امنیتی افغانستان است.

با این حال، برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که با نزدیک شدن گروه طالبان به کابل، سفارت آمریکا روند تخلیه سفارت را سرعت بخشیده است. خبرگزاری «فرانسه»، به نقل از مقامات آمریکایی نوشته است که کارمندان سفارت آمریکا در حال سوزاندن اسناد و مدارک حساس و محرمانه‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم