93 جنگجوی طالب در حملات هوایی ارتش افغانستان در بلخ کشته شدند

وزارت دفاع ملی افغانستان گفته حملات طالبان بر شهر «میمنه»، مرکز ولایت فاریاب را عقب زده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دفاع ملی افغانستان، امروز یک‌شنبه، 14 اوت (23 اسد)، اعلام کرد که در عملیات هوایی نیروهای ارتش افغانستان، قبل از ظهر امروز بر مواضع طالبان در ساحه «بابه کنه»، ولسوالی (شهرستان) «دهدادی» ولایت بلخ، 60 جنگجوی طالب کشته شده است.

این وزارت همچنان افزوده است که روز گذشته نیز در حملات هوایی نیروهای ارتش افغانستان در این ولایت، 33 طالب به شمول «قاری خلیل» مشهور به «ابوعمر»، مسئول عشر و زکات طالبان برای ولسوالی شولگره این ولایت کشته و 6 طالب دیگر زخمی شده است.

Advertisement

وزارت دفاع ملی افغانستان علاوه کرده است که در یک شبانه روز گذشته، 172 طالب در افغانستان کشته و 107 طالب دیگر زخمی شده است.

همزمان «عبدالکریم یورش»، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب، در شمال افغانستان از دفع حملات طالبان بر شهر میمنه، مرکز این ولایت خبر داده و گفته است که گروه طالبان شب گذشته از چهار استقامت بر این شهر حمله کرده بودند.

به گفته او درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و نیروهای خیزش مردمی با گروه طالبان چندین ساعت دوام کرد و در نهایت طالبان مجبور به عقب نیشینی شده‌اند. وی افزود: «در این درگیری 30 جنگجوی طالب به شمول مسئول نظامی طالبان برای این ولایت و یک طالب پاکستانی کشته و 20 طالب دیگر زخمی شده است. همچنان یک نفر از نیروهای امنیتی افغان نیز زخمی شده است.»

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در توییتر خود نوشته است که درگیری میان جنگجویان طالب و نیروهای امنیتی افغان در اطراف شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ جریان دارد و طالبان از چهار استقامت بر شهر مزار حمله کرده است.

اما گروه طالبان درگیری شب گذشته میان جنگجویان این گروه با نیروهای افغان در ولایت فاریاب را رد نموده و ادعا کرده‌اند که شب گذشته هیچ درگیری در این ولایت میان طالبان و نیروهای امنیتی افغان رخ نداده است.

از سویی دیگر، مقامات امنیتی و محلی ولایت «دایکندی»، در مرکز افغانستان، به رسانه‌های داخلی این کشور گفته که ولسوالی‌های «اشترلی» و «خدیر» این ولایت شب گذشته و بامداد امروز به دست طالبان افتاده است.

آنان همچنان افزوده‌اند که طالبان پس از تصرف ولایت «ارزگان» در همایسگی این ولایت، حملات خویش به ولایت دایکندی را افزایش داده است و احتمال سقوط شهر «نیلی» مرکز این ولایت نیز وجود دارد.

همزمان قول اردو 203 تندر، در جنوب شرق افغانستان اعلام کرده است که نیروهای امنیتی از ولسوالی «سیدکرم»، ولایت «پکتیا»، عقب نیشینی تاکتیکی کرده است.

قبل از ظهر امروز، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان ادعا کرد که جنگجویان طالبان، شهر «شرنه»، مرکز ولایت «پکتیکا» را تصرف کرده است. اما تاکنون مقامات امنیتی افغان در این مورد ابراز نظر نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم