واشینگتن فری بیکن: طالبان به سلاح‌های پیشرفته آمریکایی دسترسی پیدا کرده است

طالبان تجهیزات آمریکایی را از نیروهای افغان توقیف کرده و اکنون موترهای نظامی ساخت آمریکا، سلاح‌های پیشرفته و تانک‌های زرهی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روزنامه «واشینگتن فری بیکن»، در گزارشی تازه اعلام کرد که جنگجویان گروه طالبان پس از تصرف شهرهای بزرگ افغانستان به سلاح‌های پیشرفته آمریکایی دست یافته‌اند.

بر اساس این گزارش، طالبان ده‌ها سلاح و تجهیزات نظامی آمریکایی را از نیروهای امنیتی افغان توقیف کردند و در حال حاضر موترهای (خودرو) نظامی ساخت ایالات متحده، سلاح‌های پیشرفته، تانک‌های زرهی و توپخانه آمریکایی دارد.

به گفته «واشینگتن فری بیکن»، اکنون گروه طالبان برای حمله به نیروهای امنیتی افغان و تصرف ولایات (استان‌های) مهم از سلاح‌های آمریکایی استفاده می‌کنند.

گفتنی است که اکنون طالبان چندین ولایت (استان) به شمول ولایت مهم هرات را در دست دارد.

به تازگی گروه طالبان ادعا کردند که شب گذشته مرکز چهار ولایت دیگر در جنوب، شمال غرب و غرب این کشور را تصرف کرده‌اند. اما رسانه‌های داخلی افغانستان گفته‌اند که نیروهای امنیتی در برخی نقاط مراکز این ولایت‌ها حضور دارند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان امروز جمعه، 13 اوت (22 اسد)، در صفحه توییتر خود نوشته است که شب گذشته جنگجویان این گروه، کنترل مراکز ولایت‌های هلمند و قندهار در جنوب، هرات در غرب و بادغیس در شمال غرب افغانستان را به دست گرفته‌اند.

تاکنون مقامات امنیتی افغانستان در این مورد ابراز نظر نکرده‌اند. ولی برخی مقامات محلی در ولایت‌های قندهار و هرات به رسانه‌های داخلی این کشور گفته‌اند که شهر هرات و قندهار به‌دست گروه طالبان افتاده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید