.
.
.

افغانستان؛ شهر «غزنی» به‌دست طالبان افتاد

ذبیح الله مجاهد تایید کرده که جنگجویان طالبان به والی و فرمانده امنیه ولایت غزنی اجازه رفتن به کابل را داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های داخلی افغانستان گزارش داده‌اند که گروه طالبان با تفاهم والی و فرمانده امنیه این ولایت (استان)، کنترل شهر «غزنی»، مرکز ولایت غزنی در جنوب افغانستان را به‌دست گرفته است.

این رسانه‌ها، امروز، پنج‌شنبه 12 اوت (21 اسد) گزارش داده‌اند که طالبان روز گذشته با تفاهم محمد داوود لغمانی، والی این ولایت و فضل احمد شیرزاد، فرمانده امنیه این ولایت وارد شهر غزنی شده است.

یک منبع به روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان گفته است که گروه طالبان کنترل تمام بخش‌های ولایت غزنی را به‌دست گرفته است.

نصیراحمد فقیری، رئیس شورای ولایتی غزنی هم به روزنامه «اطلاعات روز» گفت که والی این ولایت، شهر غزنی را در نتیجه‌ی معامله به طالبان، تسلیم این گروه کرده است. او گفت که طالبان کاروان موترهای (ماشین‌های) والی را که به طرف شهر کابل در حرکت است، با فیرهای (شلیک‌های) شادیانه همراهی می‌کنند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در گفت‌وگو با این روزنامه تایید کرده است که جنگجویان طالبان به والی و فرمانده امنیه ولایت غزنی اجازه رفتن به کابل را داده است.

طالبان از دو شب پیش حملاتشان به شهر غزنی در جنوب افغانستان را آغاز کرده است و بیشتر بخش‌های اطراف شهر را پیش از این، در کنترل داشتند. همچنان تعدادی از ولسوالی‌های این ولایت نیز تحت کنترل طالبان است.

پیش از این طالبان کنترل مرکز 9 ولایت دیگر را نیز به‌دست گرفته است. این دهمین ولایت از 34 ولایت افغانستان است که مرکز آن به‌دست طالبان افتاده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم