.
.
.

پنتاگون: جنگ در افغانستان در مسیر درست پیش نمی‌رود

وزارت دفاع آمریکا: وضعیت افغانستان به رهبران سیاسی و نظامی این کشور بستگی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که وضعیت افغانستان به رهبران سیاسی و نظامی این کشور بستگی دارد و جنگ در این کشور در مسیر درست پیش نمی‌رود.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، دو‌شنبه، 9 اوت (18 اسد)، در نشست خبری، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت افغانستان گفت: «این‌جا نتیجه هرچه باشد، وقتی به گذشته نگاه کنیم این امر توسط رهبری سیاسی و نظامی هدایت شده است.»

وی در این نشست گفت، وزیر دفاع آمریکا به این باور است که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان از توانایی برخوردار هستند و ظرفیت لازم برای ایجاد تغییرات در میدان‌های جنگ را دارند.

جان کربی، نیروهای ارتش افغانستان را در مقایسه با طالبان بهتر عنوان کرده و توضیح داد که مزایایی نیروهای ارتش این کشور، داشتن ساختار سازمانی، قوای هوایی و در اختیار داشتن سلاح‌های مدرن است که گروه طالبان از آن برخوردار نیست.

به گفته سخنگوی پنتاگون، جوبایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده به وزیر دفاع این کشور دستور داده که حملات هوایی را در افغانستان همچنان ادامه دهد.

وی به نقل از لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا افزود، ایالات متحده با قدرت و نفوذ که دارد ممکن است در هر زمان و از هر مکان به حمایت خویش که شامل حملات هوایی و مبارزه با تروریسم از راه دور می‌شود ادامه دهد.

پیش از این فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، سه‌شنبه 10 اوت، در توییتر اعلام کرد که آمریکا واضع طالبان در هلمند و کاپیسا را هدف قرار داده و در نتیجه، 9 طالب کشته شدند.