.
.
.

جنگ در افغانستان؛ ادامه نبرد در شمال و آواره شدن 17هزار خانواده

وزارت دفاع ملی افغانستان: طالبان در ولایت‌های بلخ، هلمند، پکتیا و قندهار خسارات سنگین را متقبل شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان از حمله گسترده طالبان، شب گذشته بر شهر «پلخمری»، مرکز ولایت (استان) بغلان در شمال این کشور خبر داده و افزود که نیروهای امنیتی این کشور حملات طالبان را عقب زده‌اند.

این وزارت اعلام کرد، طالبان در ولایت‌های بلخ، هلمند، پکتیا و قندهار خسارات سنگین را متقبل شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان، امروز ‌سه‌شنبه، 10 اوت (19 اسد)، اعلام کرد که طی یک روز گذشته، در درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی این کشور در نقاط مختلف افغانستان، 361 طالب کشته و 145 طالب دیگر زخمی شده‌اند.

در اعلامیه وزارت دفاع ملی افغانستان آمده است، گروه طالبان شب گذشته، به شهر پلخمری حمله کردند که با مقاومت نیروهای دولتی روبرو شده و نزدیک به 100 طالبان در این ولایت کشته و زخمی شدند.

بر بنیاد اعلامیه این وزارت، گروه طالبان در ولایت بلخ در شمال این کشور نیز خسارات سنگین دیده و در این ولایت نیز در اثر حملات هوایی 150 طالب کشته و 19 تن دیگر آنان زخمی شدند.

این در حالی است که ذبیح‌الله مجاهد یکی از سخنگویان گروه طالبان، امروز در توییتی ادعا کرد که در ولسوالی دهدادی و اطراف شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ، به شمول چهار راهی «کود برق»، 19 قرارگاه، پوسته‌های امنیتی و برخی مناطق به تصرف این گروه در آمده است. به گفته وی، 30 نیروی امنیتی افغان کشته شده و 9 تن را زخمی شده اند.

آواره شدن 17 هزار خانواده در دو ماه گذشته

همزمان با افزایش حملات طالبان بر شهرهای بزرگ و مراکز ولایات در افغانستان، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث این کشور از آواره شدن 17 هزار خانواده به دلیل افزایش جنگ در دو ماه گذشته خبر داد و افزود، بیشتر این خانواده‌ها از شمال این کشور به کابل، پایتخت آواره شده‌اند.

غلام بهاءالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان، امروز در یک نشست خبری، ضمن اعلام این خبر افزود، این رقم ممکن است تا چند روز آینده به بیش از 30 هزار خانواده برسد.

به گفته وی دولت افغانستان، برای آوارگان جنگ یک کمپ را با ظرفیت جابجایی 10 هزار خانواده در کابل ایجاد کرده و قرار است این کمپ تا یک هفته دیگر به بهره برداری برسد.