کاربران افغان خواستار تحریم‌ بین‌المللی پاکستان شدند

کمپین «پاکستان از سوی سازمان ملل تحریم شود» توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان راه‌اندازی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش حملات گروه طالبان به شهرهای بزرگ افغانستان و متهم شدن پاکستان از سوی برخی مقامات کابل به حمایت از طالبان، کاربران شبکه‌های اجتماعی در این کشور با راه‌اندازی کمپین و هشتگ «پاکستان از سوی سازمان ملل تحریم شود» خواهان اعمال تحریم های بین‌المللی علیه اسلام‌آباد شدند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان، دو‌شنبه، 9 اوت (18 اسد)، با راه‌اندازی این کمپین به طور گسترده‌ای علیه حمایت پاکستان از گروه طالبان اعتراض کردند.

این کاربران افغان با هشتک‌های«#SanctionPakistan» و «#پاکستان باید تحریم شود»، در فیسبوک و توییتر با انتشار متن‌های مختلفی به دخالت پاکستان در کشورشان اعتراض کرده و خواهان تحریم اسلام‌آباد از سوی سازمان ملل شدند.

همچنین شمار زیادی از کاربران افغان، با نشر و دست به دست کردن تصاویر قربانیان جنگ‌های اخیر در افغانستان، خشم و انزجار خود را نسبت به تداوم جنگ و ناامنی‌ها در کشورشان اعلام کرده و از سازمان ملل خواستند تا پاکستان را به دلیل دخالت در امور این کشور تحریم کند.

هشتک‌های «#SanctionPakistan» و «#پاکستان باید تحریم شود»
هشتک‌های «#SanctionPakistan» و «#پاکستان باید تحریم شود»

همزمان رادیو-تلویزیون ملی افغانستان، دوشنبه گزارش داد که مهاجران افغان مقیم سوئد، با برگزاری‌ تجمع‌هایی علیه مداخله‌جویی‌های پاکستان دست به اعتراض زده‌اند.

این رسانه دولتی افغانستان، با نشر چندین عکس از معترضان افغان در سوئد نوشته است:«اعتراض کنندگان می‌گویند که پاکستان به گونه‌ای مستقیم در جنگ افغانستان دست دارد و باید از سوی سازمان ملل تحریم شود.»

کمپین اعتراضی کاربران افغان در حالی است که مقامات افغانستان بارها پاکستان را به حمایت از گروه طالبان متهم کرده‌اند، این ادعاهای کابل اما همواره از سوی اسلا‌م آباد رد شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید