افغانستان؛ طالبان پس از تصرف «زندان تخار» زندانیان را آزاد کرد

مرکز ولایت تخار به دست طالبان افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع محلی در ولایت (استان) تخار به رسانه‌ها گفته‌اند که زندان مرکزی این ولایت به دست طالبان افتاده و زندانیان از سوی جنگجویان این گروه آزاد شده‌اند.

اخیرا حملات طالبان به شهر تالقان ولایت تخار افزایش یافته و منابع محلی یکشنبه 8 اوت از افتادن زندان مرکزی به دست طالبان خبر دادند. جنگجویان طالبان همه زندانیان در این زندان را آزاد کردند.

Advertisement

روز گذشته (یکشنبه 8 اوت) نیز طالبان مراکز دو ولایت کندز و سرپل را در افغانستان تصرف کردند. در پی آن، مقام‌های محلی در شهرهای کندز و سرپل اعلام کردند که طالبان تعدادی از ساختمان‌ها در این شهرها را به آتش کشیده‌اند.

منابع امنیتی این کشور اعلام کردند که اکنون جنگ شدید میان نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان در این شهرها جریان دارد و نیروهای دولتی عملیات نظامی برای بازپس‌گیری این مراکز را آغاز کرده‌اند.

کشته شدن مسئول حملات انتحاری و موتربمب طالبان

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان امروز دوشنبه 9 اوت اعلام کرد که مسئول حملات انتحاری و موتربمب گروه طالبان با 62 جنگجوی دیگر این گروه در عملیات نیروهای امنیتی در ولایت هلمند کشته شدند.

در این عملیات که از سوی نیروهای امنیتی افغان با حمایت نیروی هوایی در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند راه اندازی شده بود، 63 جنگ‌جوی دیگر طالب نیز کشته شده و 17 جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم