.
.
.

یک فرمانده طالبان در هلمند افغانستان کشته شد

مولوی هجرت همراه با 54 طالب دیگر در حمله نیروهای هوایی افغان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته شدن یکی از فرماندهان برجسته طالبان به نام مولوی هجرت، در ولایت (استان) هلمند در جنوب افغانستان خبر داده و افزود که علاوه بر وی 54 طالب دیگر در این ولایت کشته شدند.

این وزارت، امروز یک‌شنبه 8 اوت (17 اسد) اعلام کرد که مولوی هجرت، یکی از فرماندهان برجسته طالبان و مسئول راه اندازی حملات تهاجمی این گروه در ولایت هلمند، شب گذشته در حمله نیروهایی هوایی ارتش افغانستان، در شهر لشکرگاه کشته شد.

از سوی دیگر، فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که شامگاه شنبه 7 اوت (16 اسد) هواپیمای جنگی B-52 آمریکا، مواضع طالبان را در ولایت جوزجان مورد حمله قرار داد.

امان در صفحه رسمی فیس‌بوک و توییترش نوشت: «طیاره‌های جنگی B-52 آمریکا شام امروز یک محل تجمع طالبان را در شهر «شبرغان» هدف قرار داد. در این حمله تلفات بسیار سنگین به تروریستان وارد شده است.»

معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در توییتی نوشت: «در نتیجه این حمله 200 طالب کشته شده است.»

با گرم شدن میدان‌های نبرد در افغانستان، وزارت دفاع ملی این کشور در اعلامیه امروز خود، خسارات گروه طالبان در بیست و چهار ساعت گذشته را 572 کشته و 309 زخمی اعلام کرده و افزود، در این مدت 14 حلقه ماین (مین)، در نقاط مختلف افغانستان کشف و خنثی شده است.

به نقل از اعلامیه، این طالبان در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، غزنی، پکتیا، پکتیکا، قندهار، ارزگان، هرات، فراه، جوزجان، سرپل، فاریاب، هلمند، نیمروز، تخار، کندز، بدخشان و کاپیسا کشته و زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم