200 عضو طالبان در هلمند افغانستان کشته شدند

عملیات پاک‌سازی «لشگرگاه» همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقامات امنیتی افغانستان، از آغاز عملیات پاک‌سازی شهر لشکرگاه، مرکز ولایت (استان) هلمند در جنوب افغانستان، از وجود جنگجویان طالبان خبر داده و افزوزدند که روز گذشته 200 طالب در این ولایت کشته شده‌ است.

وزارت دفاع ملی افغانستان، امروز، پنج ‌شنبه، 5 اوت (14 اسد)، اعلام کرد که در عملیات نیروهای امنیتی، دفاعی، نیروهای هوایی و نیروهای بسیج مردمی، طی 24 ساعت گذشته در این کشور، 303 طالب کشته و 125 طالب دیگر زخمی شده است. همچنان، 11 ماین (مین) که توسط طالبان برای صدمه زدن نیروهای امنیتی و شهروندان این کشور در نقاط مختلف جاسازی شده بود، کشف و خنثی شد.

از سوی هم وزارت امور داخله افغانستان، ناوقت شب (نیمه‌شب) گذشته با نشر یک اعلامیه در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: «در نتیجه درگیری‌های امروز، 200 جنگجوی طالب در شهر لشکرگاه به هلاکت رسیدند و حملات این گروه تروریستی به عقب زده شد.»

همچنان «قول اردو 215 میوند»، امروز پنج‌شنبه، اعلام کرد که عملیات پاک‌سازی شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند از وجود جنگجویان طالبان، شب گذشته آغاز شده و این عملیات تا پاک‌سازی کامل این شهر از وجود گروه طالبان ادامه خواهد داشت. قول اردو با نشر تصاویری از نیروهای ارتش افغانستان علاوه کرد که هیچ راه فرار برای طالبان نیست.

در ولایت هرات در غرب افغانستان، نیز جنگ میان نیروهای ارتش و نیروهای بسیج مردمی با گروه طالبان جریان دارد. وزارت دفاع ملی افغانستان، در اعلامیه خود نوشته است که روز گذشته، در مربوطات ولسوالی (شهرستان) «انجیل» و «گذره» این ولایت، 19 طالب کشته و 12 طالب دیگر زخمی شده است.

به نقل از خبرنگار «العربیه» در افغانستان، مقامات محلی ولایت هرات گفته است که شب گذشته در حمله طالبان به حوزه دهم امنیتی پولیس این شهر، «وحیداحمد کوهستانی»، آمر حوزه‌ با 2 سرباز کشته شده است.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان در صفحه توییتر خود چنین نگاشته است: «‏‎شب گذشته مجاهدین بر حوزه دهم شهر هرات حمله کردند. در جریان نبرد به شمول آمر حوزه متذکره بنام وحید کوهستانی، 6 تن عسکر کشته شدند، دیگران فرار کردند. همچنان یک تانک، یک رینجر (خوردرو پولیس) تخریب گردید، شمار اسلحه و مهمات به دست آمد.»

همزمان، امروز، فواد امان، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان، از آزاد شدن ولسوالی (شهرستان) «‏بادپش» ولایت لغمان، در شرق افغانستان خبر داده و افزوده است که در عملیات آزاد سازی این ولسوالی، تلفات سنگین به طالبان وارد شده و فرار کرده است. وزارت دفاع نیز در اعلامیه خود افزوده است روز گذشته در این ولایت 6 طالب کشته و 10 طالب دیگر زخمی شدند.

بر بنیاد اعلامیه وزارت دفاع ملی افغانستان، در نتیجه عملیات نیروهای ارتش این کشور و نیروهای بسیج مردمی طی بیست و چهار ساعت گذشته، در ولایت ننگرهار، 36 طالب به شمول 4 فرمانده آنان کشته و 52 طالب زخمی شدند. در قندهار، 16 طالب کشته و 10 طالب زخمی شده است. در زابل نیز 60 طالب کشته و 11 طالب زخمی شدند. در ولایت بغلان 23 طالب کشته و 4 طالب زخمی شده است. خسارت طالبان در ولایت سرپل نیز به شمول یکی از فرماندهان برجسته‌شان 34 کشته و 14 طالب است.

در ادامه کشتار غیر نظامیان توسط گروه طالبان، رسانه‌های داخلی افغانستان، از کشته شدن «‏عبدالله عاطفی»، شاعر و تاریخ‌نویس این کشور گزارش داده است. به نقل از رسانه‌های این کشور، گروه طالبان، در ولسوالی «‏چوره‌ای» ولایت ارزگان، این شاعر و تاریخ‌نویس را از خانه‌اش بیرون کرده، پس از شکنجه وی را به قتل رسانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم