.
.
.

حملات هوایی آمریکا به مواضع طالبان در ولایت هلمند

وزارت امور داخله افغانستان: فرمانده جنگجویان طالبان در هرات کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با تلاش‌های طالبان برای به کنترل گرفتن شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند در جنوب افغانستان، نیروهای آمریکایی با حملات هوایی مواضع طالبان را در این منطقه بمباران کردند.

فواد امان، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، دوشنبه، 2 اوت (11 اسد)، در توییترش نوشت، «نیروهای آمریکایی صبح امروز، گروه طالبان را هدف حملات هوایی قرار داد».

امان از کشته شدن 7 تن از جنگجویان طالبان در این حملات خبر داده و افزود، مقادیری سلاح و مهمات متعلق به این گروه نیز منهدم شده است.

همزمان با تشدید حملات گروه طالبان برای به کنترل درآوردن لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده صبح دوشنبه، نیروهای هوایی ارتش این کشور نیز تجمع گروه طالبان در این شهر را هدف حملات هوایی قرار داده که در نتیجه‌ آن 17 تن از عناصر طالبان کشته و 3 تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان همچنین اعلام کرده بود که شب گذشته گروه طالبان به زندان ولایت هلمند، حمله کردند که در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی و دفاعی با پوشش نیروهای هوایی، 40 طالب کشته شده و دو طالب دیگر زخمی شدند.

به دنبال آن کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی تصاویری منتشر کرده‌اند که به گفته آنها حضور جنگ‌جویان طالبان در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند را نشان می‌دهد.

کشته شدن فرمانده میدانی طالبان در هرات

در بحبوحه‌ جنگ میان نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای مقاومت مردمی با گروه طالبان در ولایت هرات در غرب افغانستان، وزارت امور داخله این کشور از کشته شدن «ملا شهاب» یکی از فرماندهان میدانی طالبان در این ولایت خبر داد.

بنا به اعلام این وزارتخانه علاوه بر ملا شهاب چند عضو کلیدی دیگر طالبان به‌ نام‌های «ملا قدوس غوریانی»، «ملا ظاهر سلطان زوی» و «مولوی عبدالمجید» نیز کشته شده‌اند.

گروه طالبان که با آغاز خروج نیروهای غربی از افغانستان حملات خود را در این کشور گسترش داده است، در روزهای اخیر نیز حملات‌ شدیدی به دو ولایت هرات و هلمند انجام داده است.