.
.
.

حمله موشکی طالبان به میدان هوایی قندهار موجب لغو پروازها شد

اخیرا نبردها میان نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان در قندهار افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی حملات راکتی گروه طالبان به میدان هوایی (فرودگاه) بین‌المللی قندهار، در جنوب افغانستان، تمام پروازها در این میدان هوایی لغو شد.

احمدضیا ضیا، معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله افغانستان، یک‌شنبه 1 اوت (10 اسد)، به رسانه‌های داخلی این کشور گفت که گروه طالبان، ساعت 8:30 شب گذشته، سه راکت به میدان هوایی قندهار پرتاب کردند.

رسانه‌های افغانستان به نقل از مقامات محلی قندهار گزارش دادند، از جمله سه راکت، دو راکت‌ آن به خط پرواز میدان هوایی اصابت کرده و بخش‌های از آن تخریب شد. در پی آن تمام پروازها در قندهار لغو شد و تلاش‌ها برای ترمیم دوباره آن جریان دارد.

مسعود پشتون، رئیس میدان هوایی قندهار در گفت‌وگو با خبرگزاری «فرانسه»، ضمن تایید این خبر، افزود، انتظار می‌رود خط پرواز این میدان هوایی تا ناوقت شب (نیمه‌شب) یک‌شنبه، برای شروع دوباره پروازها آماده شود.

پیش از این نیروهای آمریکایی در افغانستان، مدیریت میدان هوایی قندهار را به عهده داشت. اما با شروع خروج این نیروها، از دو ماه بدین‌سو مسئولیت کنترل این میدان هوایی به دست نیروهای امنیتی افغانستان است.

ولایت (استان) قندهار، در جنوب افغانستان، طی روزهای اخیر شاهد نبردهای سنگین میان نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان بود و این گروه ضمن در اختیار گرفتن کنترل برخی از ولسوالی‌ها از جمله «اسپین بولدک»، به بخش‌های از شهر قندهار نیز حمله کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم