.
.
.

اعزام نیروهای ویژه به هرات و هلمند برای بازپس‌گیری ولسوالی‌ها

اخیرا حملات طالبان به نقاط مختلف هرات و هلمند افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت‌های امور داخله و دفاع ملی افغانستان از اعزام نیروهای ویژه به ولایت‌های هرات و هلمند خبر دادند.

فواد امان، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «نیروهای خاص کماندو عملیات پاکسازی را در حومه‌های شهر لشکرگاه ادامه خواهند داد و طالبان را نخواهند گذاشت که به جان و مال باشندگان هلمند آسیب برسانند.»

همچنان سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان در توییتی با اشاره به رسیدن نیروهای خاص افغان به شهر هرات نوشت: «صدها تن از نیروهای خاص به هرات رسیدند، این نیروها عملیات تهاجمی را افزایش داده و طالبان را در هرات سرکوب خواهند کرد.»

همزمان میرویس استانکزی، سخن‌گوی وزارت امور داخله افغاستان، در توییتر نوشته است، معین ارشد امنیتی با نیروهای تازه نفس و قطعات خاص پولیس عازم ولایت هرات شده است.

با وخیم شدن اوضاع امنیتی در شهر هرات، شب گذشته نشست اضطراری با حضور حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، عبدالله عبدالله، رئیس شورای مصالحه ملی، یونس قانونی و شماری از اعضای مجلس نمایندگان، در خانه‌ای میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان برگزار شد.

در این نشست اسماعیل خان، از رهبران جهادی این کشور که اکنون در خط نخست نبرد با طالبان به‌سر می‌برد، برای گماشته شدن به‌عنوان والی هرات پیشنهاد شده و تاکید گردید که فرماندهی و مدیریت واحد جنگ در هرات نیز تحت مدیریت وی ایجاد شود.

تلفات سنگین طالبان در حملات هوایی ارتش

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان از افزایش حملات هوایی به مواضع طالبان در این کشور خبر داده و افزود، در این حملات تلفات سنگین در ولایت‌های (استان‌های)، هرات، هلمند و جوزجان به طالبان وارد شده است.

این وزارت امروز یک‌شنبه، 1 اوت (10 اسد) اعلام کرد که در عملیات هوایی نیروهای ارتش و دیگر عملیات‌های نظامی و مردمی، طی 24 ساعت گذشته در این کشور 254 طالب، به شمول دو فرمانده کلیدی آنان کشته و 68 طالب دیگر زخمی شده‌اند.

منابع امنیتی افغانستان، روز گذشته اعلام کردند که درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی این کشور و گروه طالبان در اطراف شهر هرات ادامه دارد و گروه طالبان حملات خود علیه نیروهای امنیتی را در نقاط مختلف شهر هرات افزایش دادند.

محمد اسماعیل خان، یکی از رهبران جهادی افغانستان، کامران علی‌زایی، رئیس شورای ولایتی هرات و نیروهای مردمی در منطقه «پشتون‌پل» این ولایت در خط مقدم نبرد برای مقابله با طالبان حضور یافتند.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان، نیز طی روزهای اخیر شاهد نبرد سنگین میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان بود و این گروه تلاش کردند تا کنترول شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت را به دست گیرد. روز گذشته وزارت داخله این کشور اعلام که حملات طالبان به این شهر دفع شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم