کشته شدن131 تن از نیروهای طالبان در حملات به چندین ولایت افغانستان

عبدالحمید حمیدی یکی از فرماندهان ارتش افغانستان پس از به اسارت درآمدن به دست گروه طالبان اعدام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته در درگیری با نیروهای افغان در چندین ولایت این کشور، 131 تن از عناصر گروه طالبان کشته و 62 نفر دیگر زخمی شدند. این وزارتخانه همچنین از به اسارت درآمدن 5 تن از اعضای این گروه خبر داد.

وزارت دفاع ملی افغانستان ‌شنبه، 31 ژوئیه (9 اسد)، با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که این تعداد طالب، در اثر حملات هوایی و حملات متقابل نیروهای امنیتی افغانستان، در ولایت‌های غزنی، پکتیا، قندهار، زابل، هرات، جوزجان، تخار و کاپیسا، کشته و زخمی شدند.

Advertisement

این وزارتخانه همچنین در تويیتر اعلام کرد که «نیروهای امنیت ملی افغان با حمایت نیروی هوایی افغانستان منطقه غوزار در ولایت هرات را از کنترل طالبان خارج کردند.»

از سویی با ادامه حملات طالبان در شهر هرات، رسانه‌های محلی افغانستان، شنبه، گزارش دادند که «عبدالحمید حمیدی»، یکی از فرماندهان ارتش این کشور به دست طالبان کشته شده است.

در این رابطه والی هرات تایید کرد که عبدالحمید حمیدی، در درگیری‌های روز جمعه، در ساحه «پشتون‌پل»، ولسوالی «گذره»، طی درگیری‌ به اسارت طالبان درآمده بود اما این گروه فرمانده ارتش اسیر شده را اعدام کردند. مقامات محلی هرات، اقدام طالبان به اعدام اسیران جنگی، را «جنایت جنگی» توصیف کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم