نگرانی فرستاده ویژه اتحادیه اروپا از افزایش خشونت‌های طالبان در افغانستان

دولت افغانستان از کشته شدن 2566 غیرنظامی طی درگیری‌های 4 ماه گذشته خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تامس نیکلاسن، نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان، ضمن ابراز نگرانی درباره افزایش خشونت‌های طالبان در افغانستان، گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان را فرصتی خوب برای برقراری صلح دایمی در این کشور عنوان کرد.

وزارت دفاع ملی افغانستان در صفحه فیسبوک‌ خود نوشت، جمعه،30 ژوئیه، (8 اسد)، بسم الله محمدی، سرپرست این وزارتخانه با تامس نیکلاسن، نماینده خاص اتحادیه اروپا، در کابل دیدار کرده است.

در خبرنامه‌ وزارت دفاع افغانستان آمده است:«سرپرست نمایندگی خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان با ابراز نگرانی از افزایش خشونت‌ها از سوی دشمنان صلح و ثبات، گفت‌وگوی صلح را فرصت خوبی برای رسیدن به صلح دایمی در افغانستان دانست.»

این مقام بلندپایه اتحادیه اروپا، همچنان بر ادامه کمک‌های این اتحادیه، در بخش‌های مختلف به مردم افغانستان تاکید کرد.

با آغاز خروج نیروهای خارجی از افغانستان، گروه طالبان حملات تهاجمی گسترده‌ای را در این کشور انجام داده و طی ماه‌های اخیر، چندین ولسوالی در ولایت‌های مختلف را به کنترل خود درآورد.

اخیرا وزارت دفاع ملی افغانستان از بازپس‌گیری چندین ولسوالی از دست طالبان خبر داده اما 3 گذرگاه مهم مرزی این کشور همچنان در کنترل طالبان است.

کشته شدن 2566 غیرنظامی طی 4 ماه

از سویی وزارت دولت در امور صلح افغانستان، پنج‌شنبه، 29 ژوئیه (7 اسد)، اعلام کرد که در حملات طالبان طی 4 ماه گذشته 2566 غیرنظامی کشته و 3021 غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

بنا به اعلام این وزارتخانه تشدید حملات نظامی گروه طالبان در افغانستان تاکنون منجر به بسته شدن 612 مدرسه و محرومیت 42 درصد از دانش آموزان این کشور از تحصیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید