وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته‌شدن 187 طالب خبر داد

112 طالب در شبانه روز گذشته زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان، سه‌شنبه، 27 ژوئیه (5 اسد) از کشته‌شدن 187 طالب و زخمی شدن 112 طالب دیگر در شبانه روز گذشته در این کشور خبر داد.

این وزارت، با نشر یک خبرنامه گفته است که این تعداد طالب، در اثر حملات هوایی و حملات متقابل نیروهای امنیتی افغانستان، در ولایت‌های (استان‌های) لوگر، کنر، خوست، غزنی، ارزگان، تخار، بغلان، سمنگان، هلمند، قندهار، بلخ، جوزجان، هلمند، کاپیسا و کندز، کشته و زخمی شده‌اند.

همچنان در عملیات نیروهای امنیتی افغانستان، 14 حلقه ماین (مین) که در نقاط مختلف این کشور، توسط طالبان برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و شهروندان، جابجا شده بود کشف و خنثی شده است. در کنار تخریب سلاح و تجهیزات طالبان، دو طالب نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

وزارت دفاع ملی افغانستان، توضیح داد که در حملات هوایی روز گذشته ارتش در ولایت تخار، 28 طالب به شمول سه تن از فرماندهان برجسته آنان بنام‌های «کوچ بای»، «سید آغا» مشهور به (درویش) و «ابو داوود» کشته و 17 طالب دیگر زخمی شده است.

به نقل از این وزارت، در دیگر حملات هوایی نیروهای ارتش افغانستان، بر مواضع طالبان در هلمند، 7 طالب و 3 طالب زخمی شده‌اند. همچنان در تخار نیز به مواضع گروه طالبان حملات هوایی صورت گرفته است که در اثر آن 16 طالب به شمول یکی از فرماندهان مهم آنان کشته و 14 تن دیگرشان زخمی شده است.

در ولایت فاریاب، نیز نیروهای امنیتی افغانستان، روز گذشته 8 طالب، به شمول «قاری حیات‌الله»، مشهور به (اسامه) فرمانده کلیدی قطعه سرخ طالبان و مسئول عمومی تاکتیکی و آموزش‌های تروریستی طالبان در این ولایت را کشته و 9 تن دیگر را زخمی کرده است.

از سوی دیگر در ولایت جوزجان، 13 طالب در حملات هوایی نیروهای ارتش افغانستان کشته و 8 طالب زخمی شده که در کنار آن سه مخفیگاه طالب و مقدار سلاح و تجهیزات آنان هم تخریب شده است. در کاپیسا، نیز نیروهای هوایی ارتش این کشور، 8 طالب را کشته و 7 تن دیگر را زخمی نموده است.

همچنان رسانه‌های داخلی افغانستان، گزارش داده است که نیروهای خارجی، روز گذشته یک تانک «چین دار» روسی طالبان را در این ولایت را هدف حمله هوایی قرار داده که در نتیجه آن 5 سرنشین آن کشته شده است. آنان افزوده‌اند که طالبان عصر روز گذشته، به ولسوالی نجراب این ولایت حمله کردند که در نتیجه آن 4 نیرو امنیتی و 2 غیر نظامی کشته شده‌اند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی علاوه کرد که روز گذشته، در ولایت غزنی در جنوب افغانستان، یکی از فرماندهان کلیدی طالبان بنام «حنظله» با 5 طالب دیگر توسط نیروهای امنیتی این کشور از پا در آمده‌اند و 7 طالب نیز در این ولایت زخمی شده است.

از سوی دیگر رسانه‌های داخلی این کشور، از تیر اندازی طالبان به غیر نظامیان در ولایت لوگر، خبر داده و گفته است که گروه طالبان روز گذشته، هنگام بازرسی موترهای (ماشین‌های) غیر نظامیان در شاهراه کابل – لوگر، به سرنیشینان یک موتر تیر اندازی کرده که در نتیجه آن یک کودک کشته و یک زن زخمی شده است.

همزمان «بسم الله محمدی»، سرپرست وزارت دغاع ملی افغانستان، امروز، برای بررسی وضعیت امنیتی ولایت بلخ، به این ولایت سفر کرده است. وی در حالی به بلخ سفر می‌کند که روز گذشته نیروهای امنیتی این کشور، ولسوالی کلدار بلخ را از وجود طالبان پاک‌سازی نمودند.

روز گذشته نیز وزارت دفاع ملی افغانستان، اعلام کرد که در چندین حملات هوایی به مواضع گروه طالبان، 55 طالب، در ولایت‌های تخار، سمنگان، فراه و فاریاب کشته شده شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید