وزارت دفاع ملی افغانستان: در حملات هوایی ارتش 55 طالب کشته شدند

درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای افغان در نقاط مختلف این کشور شدت گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که در چندین حملات هوایی به مواضع گروه طالبان، 55 طالب، در ولایت‌های (استان‌های)، تخار، سمنگان، فراه و فاریاب کشته شدند.

بر اساس اعلامیه وزارت دفاع ملی افغانستان که دوشنبه 26 ژوئیه (4 اسد) در صفحه فیس‌بوک این وزارت‌خانه منتشر شده، در حملات هوایی که نیروهای ارتش این کشور، روز گذشته (25 ژوئیه) انجام داد، 18 طالب در فاریاب، 11 طالب در سمنگان، 21 طالب در تخار و 5 طالب در فراه کشته شده و 8 تن دیگر آنان زخمی شدند. در این ولایت، 4 عراده موتر (خودرو) تجهیزات جنگی از جمله پیکا و کلاشینکوف طالبان، نیز تخریب شده است.

وزارت دفاع افغانستان نوشته است: «در دیگر حملات ارتش که به پشتبانی نیروهای هوایی صورت گرفت، در ولایت هلمند، 19 طالب به شمول یکی از فرماندهان کلیدی آنان بنام «اکرالله» کشته و 15 طالب دیگر زخمی شد. در این عملیات، 3 عراده موترسایکل، یک میل پیکا، 2 میل کلاشینکوف، 3 پایه مخابره، تخریب و 13 حلقه ماین (مین) کشف و خنثی گردید.»

در همین حال، در ولایت قندهار، 12 طالب، کشته و 5 طالب دیگر زخمی شدند و در این ولایت، 3 عراده موترسایکل و مقدار زیاد سلاح و تجهیزات طالبان تخریب شده است.

همچنان، مقامات محلی در ولایت جوزجان به رسانه‌های داخلی افغانستان، گفته‌اند، شب گذشته در نتیجه حملات نیروهای امنیتی بر مواضع طالبان، 17 جنگجوی طالب، به شمول «ملا عبدالحق و ملا سراج» دو فرمانده این گروه کشته و 9 تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای افغان در نقاط مختلف این کشور شدت گرفته است، روز گذشته مقامات محلی و نظامی در شرق افغانستان تایید کردند که ولسوالی «ناری» ولایت کنر به‌دست گروه طالبان افتاد.

ذبیح الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان نیز این خبر را تایید کرد.

در عین حال دولت افغانستان نیز از افزایش حملات بر مواضع طالبان خبر دادند، وزارت دفاع ملی افغانستان روز گذشته از افزایش حملات هوایی به مواضع گروه طالبان در این کشور خبر داده و اعلام کرد که طی 24 ساعت در نتیجه حملات هوایی 175 طالب کشته و 84 طالب دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید