هشدار آمریکا به طالبان: در صورت تداوم خشونت‌‌ها هدف حملات هوایی قرار خواهید گرفت

مکنزی: طالبان تلاش می‌کنند به حملات خود ماهیتی گریز ناپذیر ببخشند اما آن‌ها اشتباه می‌کنند؛ زیرا پیروزی طالبان اجتناب ناپذیر نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کنت مکنزی، فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا، سنتکام، به گروه طالبان هشدار داد که اگر حملات خود را متوقف نکنید هدف حملات هوایی نیروهای آمریکایی قرار خواهد گرفت.

مکنزی، مسئول نیروهای آمریکایی، یک‌شنبه، 25 ژويیه، در گفت‌وگو با خبرنگاران افغان در کابل گفت که آمریکا طی روزهای اخیر حملات هوایی خود به مواضع طالبان را افزایش داده و در صورتی که این حملات متوقف نشود ایالات متحده آماده است که حملات هوایی خود را افزایش دهد.

او از ادامه حمایت فنی و لجستکی ارتش آمریکا، به نیروهای امنیتی افغانستان، پس از خروج نیروهای‌شان از این کشور نیز اطمینان داده و افزود، آمریکا حملات هوایی خود به «القاعده» و «داعش» خارج از مرزهای افغانستان نیز حفظ خواهد کرد.

این مقام ارشد آمریکایی، همچنان اضافه کرد: «افغانستان طی روزهای آینده در یک آزمون بسیار دشوار قرار خواهد گرفت. طالبان تلاش می‌کنند به حملات خود ماهیتی گریزناپذیر ببخشد اما آن‌ها اشتباه می‌کنند؛ زیرا پیروزی طالبان اجتناب ناپذیر نیست.»

این اظهارات مکنزی در حالی است که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، به‌تازگی گفت، ارتش افغانستان، باید در گام نخست سرعت پیش‌روی طالبان را کاهش دهد.

او افزود: «درباره‌ این که آیا این استراتژی می‌تواند جلوی پیش‌روی طالبان را بگیرد و یا خیر، حرفی نمی‌زنم؛ اما فکر می‌کنم اولین کار، باید این باشد که اطمینان حاصل شود تا سرعت پیش‌روی طالبان کاهش یابد. بعد از آن، آزادسازی مناطق آغاز شود.»

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، توانایی پیشروی را دارند.

همچنان هفته گذشته (پنج‌شنبه، 22 ژوئیه) نمایندگان آمریکا، اروپا و برخی کشورهای دیگر از جمله آلمان، فرانسه، بریتانیا، نروژ، ایتالیا و پیمان ناتو، طی نشستی در رُم، پایتخت ایتالیا، درباره اوضاع افغانستان، خواستار توقف درگیری‌ها میان گروه طالبان و نیروهای دولتی افغان، پایان خشونت‌ها و برقراری صلح در این کشور شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید