ادعای ارتش پاکستان مبنی بر فرار تعدادی از نیروهای افغان به خاک این کشور

ارتش پاکستان: 46 تن از نیروهای افغان پس از حمله طالبان وارد شهر چیترالی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تشدید درگیری‌ها در افغانستان، ارتش پاکستان مدعی شد 46 تن از نیروهای افغان در پی پیشروی‌ جنگجویان طالبان و پس از آن‌که کنترل مواضع نظامی خود را از دست دادند، به خاک این کشور پناه برده‌اند.

ارتش پاکستان دوشنبه 26 ژوئیه (4 اسد) اعلام کرد که تعدادی از نیروهای ارتش افغانستان یکشنبه پس از درگیری‌ با طالبان، وارد خاک این کشور شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «داون» پاکستان، به نقل از اعلامیه ارتش این کشور، 46 سرباز افغان به شمول 5 افسر ارتش افغانستان، در پی حمله طالبان به یک پایگاه امنیتی مرزی، وارد شهر «چیترالی» شدند.

براساس این گزارش، در بیانیه ارتش پاکستان آمده است که برای کسب «اطلاعات مربوطه و تشریفات لازم» با مقامات افغانستان تماس گرفته شده و این سربازان از سرپناه امن برخورار شدند.

به گفته ارتش پاکستان، برای سربازان افغان خوراک و مراقبت‌های پزشکی فراهم شده است.

به گفته ارتش پاکستان، این سربازان و افسران افغان پس از طی مراحل قانونی و با «احترام» به دولت افغانستان بازگردانده می‌شوند.

دولت افغانستان اما تاکنون این موضوع را تایید نکرده و در این‌باره اظهار‌نظری نکرده است.

پیش از این نیز در پی درگیری‌های طالبان و نیروهای دولتی افغانستان 1037 نیروهای دولتی این کشور به تاجیکستان فرار کرده بودند.

در پی حمله طالبان در ولایت بدخشان 5 ژوئیه (14 سرطان) یک هزار و 37 تن از نیروهای دولتي افغانستان به تاجیکستان عقب‌نشینی کردند که پس از چند روز به افغانستان تحویل داده شدند.

همچنان در پی حمله طالبان به گذرگاه «اسلام قلعه» تعدادی از سربازان افغان به ایران فرار کرده بودند.

درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای افغان در نقاط مختلف این کشور شدت گرفته است، روز گذشته مقامات محلی و نظامی در شرق افغانستان تایید کردند که ولسوالی «ناری» ولایت کنر به‌دست گروه طالبان افتاد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان نیز این خبر را تایید کرد.

در عین حال دولت افغانستان نیز از افزایش حملات بر مواضع طالبان خبر داد، وزارت دفاع ملی افغانستان روز گذشته از افزایش حملات هوایی به مواضع گروه طالبان خبر داده و اعلام کرد که طی 24 ساعت در نتیجه حملات هوایی 175 تن از جنگجویان طالبان کشته و 84 تن دیگر زخمی شدند.

امروز نیز وزارت دفاع ملی افغانستان از انجام حملات هوایی ارتش بر مواضع طالبان و کشته شدن 55 تن از عناصر این گروه خبر داد. گروه طالبان اما در این‌باره چیزی نگفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید