ولسوالی «ناری» ولایت کنر به‌دست طالبان سقوط کرد

ولسوالی «غازی آباد» این ولایت نیز هفته گذشته به‌دست طالبان سقوط کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات محلی و نظامی در شرق افغانستان تایید کردند که ولسوالی «ناری» ولایت (استان) کنر به‌دست گروه طالبان افتاده است.

به نقل از رسانه‌های داخلی افغانستان، اعضای شورای ولایتی ننگرهار و یکی از مقامات بلند پایه نظامی که نخواسته نامش فاش شود، این خبر را تایید کرده و گفته‌اند، صبح امروز 25 ژوئیه (2 اسد) پس از حدود یک ماه جنگ و درگیری، طالبان کنترول ولسوالی‌های «غازی آباد» و «ناری» را به‌دست گرفته است.

به گفته این مقامات، حملات طالبان بر ولسوالی «غازی آباد» از یک ماه پیش آغاز شده بود و حدود یک ماه این ولسوالی در محاصره قرار داشت ولی به‌دلیل عدم توجه دولت مرکزی در نهایت طالبان یک هفته قبل این ولسوالی را تصرف کردند و امروز ولسوالی «ناری» نیز سقوط کرد.

این مقام بلند پایه نظامی همچنان از انجام حملات هوایی به مواضع طالبان در ولسوالی‌های «ناری» و «غازی آباد» خبر داده اما در مورد تلفات آن اطلاعاتی ارائه نکرده است.

ذبیح الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان نیز در صحفه توییترش نگاشته است: «صبح امروز مرکز ولسوالی ناری ولایت کنر با تمام ملحقات آن از لوث دشمن پاک‌سازی گردید و بگونه‌ای کامل در اختیار مجاهدین در آمد. ولسوال متذکره بنام گل زمان با 80 تن عکسر با مجاهدین یکجا شدند.»

این ولسوالی در حالی به‌دست گروه طالبان سقوط کرد که وزارت خارجه آمریکا روز گذشته تاکید کرد، اول باید ارتش افغانستان جلوی سرعت پیش‌روی طالبان را بگیرد و پس از آن برای بازپس گیری ولسوالی‌های از دست رفته اقدام کند.

طی ماه‌های اخیر گروه طالبان حملات خود در افغانستان را چندین برابر افزایش داده و کنترول شماری از ولسوالی‌های این کشور را به‌دست گرفته است. هفته گذشته اما مقامات کابل اعلام کردند که نیروهای دولتی توانسته‌اند نزدیک به 30 ولسوالی را از طالبان باز پس‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم