وزیر دفاع آمریکا: وظیفه اول ارتش افغانستان مهار پیشروی سرعت طالبان است

لوید آستین: نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان توانایی پیشروی را دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، به‌تازگی گفته است که ارتش افغانستان، باید در گام نخست سرعت پیش‌روی طالبان را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، آستین، شنبه 24 ژوئیه (2 اسد) در جریان دیدار از آلاسکا، به خبرنگاران گفت، ارتش افغانستان، در حال مستحکم‌ کردن مواضع خود در مراکز مهم است.

او افزود: «درباره‌ این که آیا این استراتژی می‌تواند جلوی پیش‌روی طالبان را بگیرد و یا خیر، حرفی نمی‌زنم؛ اما فکر می‌کنم اولین کار، باید این باشد که اطمینان حاصل شود تا سرعت پیش‌روی طالبان کاهش یابد. بعد از آن، آزادسازی مناطق آغاز شود.»

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، توانایی پیشروی را دارند.

این در حالی است که اخیرا، دامنه‌ جنگ در افغانستان گسترش یافته و جنگ‌جویان طالبان در ‏برخی موارد، خود را تا نزدیکی دروازه‌های شهرها رسانده‌اند‎.‎

همچنین اخیرا گروه طالبان ادعا کرد که کنترل 90 درصد از مرزهای افغانستان را در دست گرفته است، وزارت دفاع ملی این کشور اما این ادعای طالبان را «دروغ سال» خوانده و تکذیب کرد.

هفته گذشته مقامات کابل اعلام کردند که نیروهای دولتی توانسته‌اند نزدیک به 30 ولسوالی را از طالبان باز پس‌گیرند.

مقررات منع رفت‌‌وآمد شبانه در 31 ولایت افغانستان وضع شد

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان برای جلوگیری از تحرکات طالبان مقررات ممنوعیت تردد شبانه افراد از ساعت 10 شب تا 4 صبح را به استثنای کابل، پنجشیر و ننگرهار در تمامی ولایت‌های این کشور به اجرا درآورد.

وزارت امور داخله این کشور اعلام کرد که رفت و‌ آمد شبانه در تمام ولایت‌ها به جز ولایت کابل، ننگرهار و پنجشیر از ساعت 10:00 شب تا 4 صبح ممنوع است. به گفته این وزارت، این مقررات با هدف جلوگیری از افزایش تحرکات طالبان، در 31 ولایت این کشور به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید