برای مقابله با تحرکات طالبان؛ مقررات منع رفت‌‌وآمد شبانه در 31 ولایت افغانستان وضع شد

تردد شبانه در همه ولایت‌ها به جز کابل، ننگرهار و پنجشیر بعد از ساعت 10:00 شب ممنوع اعلام شده‌ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان مقررات ممنوعیت تردد شبانه افراد از ساعت 10 شب تا 4 صبح را به استثنای کابل، پنجشیر و ننگرهار در تمامی ولایت‌های این کشور به اجرا درآورد.

به گزارش منابع خبری افغانستان، وزارت امور داخله این کشور اعلام کرد که رفت و‌ آمد شبانه در تمام ولایت‌ها به جز ولایت کابل، ننگرهار و پنجشیر از ساعت 10:00 شب تا 4 صبح ممنوع است.

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، این مقررات با هدف جلوگیری از افزایش تحرکات طالبان، در 31 ولایت این کشور به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

میرویس استانکزی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان با تایید این خبر به رسانه‌ها گفته است، جزئیات بیشتر در این‌باره، متعاقبا منتشر خواهد شد.

در همین راستا پلیس افغانستان هشدار داده که با متخلفان مقررات منع رفت و آمد شبانه به طور جدی مقابله می‌کند.

با آغاز خروج نیروهای بیگانه از افغانستان، حملات طالبان علیه نیروهای دولتی افغان تشدید شد و با ادامه درگیری‌ها میان دو طرف در دو ماه اخیر ده‌ها ولسوالی در ولایت‌های مختلف این کشور به تصرف طالبان درآمد. اما هفته گذشته مقامات کابل اعلام کردند که نیروهای دولتی توانسته‌اند نزدیک به 30 ولسوالی را از طالبان باز پس‌گیرند.

همچنین اخیرا گروه طالبان ادعا کرد که کنترل 90 درصد از مرزهای افغانستان را در دست گرفته است، دولت این کشور اما این ادعای طالبان را تکذیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید