اصابت چند راکت به نزدیکی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در کابل

صدای چندین انفجار در منطقه امنیتی سبز کابل محل استقرار ارگ ریاست جمهوری و چندین سفارت شنیده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه» از افغانستان گزارش داد که صبح سه‌شنبه در هنگام برگزاری نماز عید قربان توسط اشرف غنی و جمعی دیگر از مقامات کشور چندین راکت به نزدیکی ارگ ریاست جمهوری در کابل اصابت کرد.

تلویزیون افغانستان به طور مستقیم حمله راکتی به ارگ ریاست جمهوری را پخش کرد. تاکنون از وجود تلفات احتمالی گزارشی ارائه نشده است.

Advertisement

این حملات اندکی پیش از سخنرانی اشرف غنی رخ داد. با این وجود رئیس جمهوری افغانستان دقایقی پس از این حمله در جمع مقامات عالی کشور سخنرانی کرد.

صدای اصابت راکت‌ها در ساعت هشت صبح به وقت محلی (3:30 به وقت گرینیچ) در منطقه امنیتی سبز افغانستان که محل استقرار ارگ ریاست جمهوری و تعدادی از سفارتخانه‌ها از جمله سفارت آمریکا است، شنیده شد.

در همین رابطه، میرویس استانکزای، سخنگوی وزارت داخله (کشور) افغانستان گفت که «امروز دشمنان افغانستان به چندین نقطه در کابل حمله راکتی انجام دادند.»

او ادامه داد: «سه مکان در پایتخت مورد اصابت قرار گرفت. تاکنون خبری از وجود قربانیان نداشتیم. اما مسئولان تحقیقات خودشان را آغاز کردند.»

پیش از این در چندین نوبت ارگ ریاست جمهوری افغانستان مورد حملات راکتی قرار گرفته بود که آخرین بار در ماه دسامبر گذشته این اتفاق رخ داد.

این حملات همزمان با تحرکات نظامی گسترده طالبان در کل افغانستان انجام گرفت. قرار است نیروهای خارجی مستقر در افغانستان از جمله نیروهای آمریکایی تا 31 اوت آینده این کشور را ترک کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید