اشرف غنی: طالبان حتی یک پیام مثبت برای مردم و مخصوصا برای زنان ندارند

رئیس جمهوری افغانستان: جنگ تنها برای حفظ نظام نیست، بلکه نبرد برای محافظت از زندگی و وطن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رییس‌ جمهوری افغانستان در پیامش به مناسبت عید قربان در کاخ ریاست‌ جمهوری این کشور در کابل، گفت، طالبان هیچ نیت و اراده‌ای برای برقراری صلح و پیام مثبتی نیز برای مردم و مخصوصا زنان ندارند.

محمد اشرف غنی، سه‌شنبه 20 ژوئیه (29 سرطان) در سخنرانی به مناسبت عید قربان خطاب به گروه طالبان گفت: «اگر افغان هستید، باید در چارچوب افغانیت جمع شوید. آیا یک پیام مثبت برای مردم مخصوصا برای زنان افغانستان دارید؟»

غنی با اشاره به تحولات جنگ در کشورش، گفت هم‌اکنون جنگ تنها برای حفظ نظام نیست، بلکه نبرد برای محافظت از زندگی و وطن است.

اشرف غنی در بخش دیگری از این سخنرانی آزادی زندانیان طالبان را یک «اشتباه» خوانده و گفت، مسئول این اشتباه، خارجی‌ها و کسانی‌اند که فکر می‌کردند حکومت افغانستان اراده‌ای برای برقراری صلح ندارد.

رئیس جمهوری افغانستان همچنین ضمن انتقاد از رویکرد پاکستان و رسانه‌های این کشور در قبال افغانستان، اسلام‌آباد را به دو رویی و حمایت از گروه طالبان متهم کرد.

غنی همچنین اعلام کرد که برای بیرون‌رفت از اوضاع کنونی در افغانستان، طرحی فوری را تهیه کرده که با اجرای آن، اوضاع در کشور دگرگون خواهد شد.

رییس جمهوری افغانستان، با اشاره به سفر اخیر مقام‌های بلند‌پایه افغان به قطر و روند مذاکرات صلح با طالبان، به نقل از عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی کشورش، تاکید کرد که «رهبران طالبان نیت و اراده برای صلح ندارند و می‌خواهند که قدرت سیاسی را با زور بگیرند».

گفتنی است که نشست اخیر میان هیأت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر که 18 ژوئیه با هدف گفت‌وگو برای برقراری صلح و پایان دادن به درگیری‌ها برگزار شده بود بدون دستیابی به نتیجه‌ای پایان یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید