پاکستان متقابلا سفیرش را از کابل فراخواند

وزارت داخله پاکستان حادثه ربوده شدن دختر سفیر افغانستان را «توطئه بین‌المللی» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی اقدام دولت افغانستان به فراخواندن سفیر و دیپلمات‌های این کشور از اسلام‌آباد، پاکستان نیز متقابلا منصور احمد خان، سفیر این کشور در افغانستان را فراخواند.

روزنامه پاکستانی «داون» دوشنبه 19 ژوئیه (28 سرطان) گزارش داد، وزارت امور خارجه این کشور سفیرش در افغانستان را فراخوانده است.

به دنبال ربوده شدن و شکنجه دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد، کابل یکشنبه 18 ژوئیه (27 سرطان) سفیر و سایر دیپلمات‌هایش را از پاکستان فراخواند که در واکنش به آن وزارت امور خارجه پاکستان فراخواندن دیپلمات‌های افغانستان از اسلام‌آباد را اقدامی «تأسف‌آور» خواند.

از سویی وزارت امور داخله پاکستان اعلام کرد که بررسی‌های پلیس نشان داده که این حادثه «آدم‌ربایی» نیست، اما بررسی درباره آن جریان دارد. شیخ رشید احمد، وزیر داخله پاکستان این حادثه را «توطئه بین‌المللی» توصیف کرد.

دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد، جمعه 16 ژوئیه از سوی افراد ناشناس ربوده شد و پس از چندین ساعت شکنجه، آزاد شد. این حادثه واکنش شدید دولت افغانستان را به همراه داشت. وزارت خارجه افغانستان عصر شنبه 17 ژوئیه (26 سرطان)، در واکنش به این رویداد، سفیر پاکستان در کابل را احضار کرده و شکایت رسمی خود را به او تحویل داد.

حادثه ربوده شدن دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد در حالی اتفاق افتاد که اخیرا با ادامه درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و گروه طالبان در این کشور بر شدت تنش‌ها میان کابل و اسلام‌اباد نیز افزوده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید