وزارت داخله افغانستان: دو ولسوالی‌ مالستان و سرخ پارسا از تصرف طالبان درآمد

اخراج طالبان از این دو ولسوالی‌ طی همکاری نیروهای امنیتی و دفاعی با نیروهای خیزش مردمی صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان روز یکشنبه 18 ژوئیه (27 سرطان) اعلام کرد که سربازان افغان ولسوالی‌های مالستان در ولایت غزنی و سرخ پارسا در پروان را از تصرف گروه طالبان در آورده‌اند.

براساس اعلامیه این وزارت، اخراج جنگجویان طالبان از این دو ولسوالی‌ طی همکاری نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با نیروهای خیزش مردمی صورت گرفت.

وزارت داخله افغانستان با اعلام اینکه جنگجویان گروه طالبان با دادن تلفات، از این مناطق فرار کردند، در بیانیه‌اش نوشت: «عملیات پاکسازی در ساحه ادامه دارد.»

گفتنی است که سربازان افغان دو روز قبل، حمله طالبان در شهر تالقان ولایت تخار، و مرکز سرپل را به عقب زده و دو ولسوالی سیغان و کهمرد بامیان را نیز از کنترل جنگجویان این گروه آزاد کردند.

روز جمعه 16 ژوئیه نیز وزارت دفاع ملی افغانستان از پس گرفتن چندین ولسوالی از جنگجویان طالبان خبر داد و اعلام کرد که سربازان افغان طالبان را متحمّل تلفات و خسارت‌های سنگینی کردند.

با آغاز روند خروج نیروهای آمریکایی و بین‌المللی از افغانستان درگیری‌های میان گروه طالبان و نیروهای دولتی افغان گسترش یافته و به دنبال آن طالبان در هفته‌های گذشته کنترل تعدادی از مناطق و گذرگاه‌های مرزی در شمال و جنوب این کشور را به دست گرفت اما اکنون منابع امنیتی این کشور اعلام کردند که بیشتر مناطق تصرف شده را سربازان افغان پس گرفتند.

این در حالی است که هیئت دولت افغانستان به رهبری عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی این کشور و نمایندگان طالبان در شهر دوحه از روز گذشته (شنبه 17 ژوئیه) مذاکرات صلح را آغاز کردند و قرار است نتیجه این گفت‌وگوها امروز یکشنبه 18 ژوئیه اعلام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید