ربوده شدن دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد

ربایندگان پس از شکنجه دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد او را آزاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد که دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد، از سوی افراد ناشناس ربوده شده و پس از شکنجه آزاد شده است.

طبق بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان که شنبه 17 ژوئیه (26 سرطان) منتشر شده، «سلسله علی‌‌خیل»، دختر نجیب‌الله علی‌‌خیل، سفیر افغانستان در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان، که روز گذشته جمعه 16 ژوئیه ربوده شده بود، ساعاتی پس از شکنجه، آزاد شده است.

بر اساس این بیانیه، سلسله علی‌خیل در حال حاضر در بیمارستانی تحت مراقبت‌های صحی قرار دارد.

وزارت امور خارجه افغانستان در این بیانیه ربوده شدن دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد را اقدامی «شنیع» عنوان کرده و آن را تقبیح کرد.

این وزارتخانه همچنین نسبت به امنیت و مصونیت دیپلمات‌ها و اعضای خانواده‌‌های‌شان در پاکستان ابراز نگرانی کرد.
وزارت امورخارجه افغانستان در ادامه از حکومت پاکستان خواست تا «مطابق با میثاق‌ها و تعهدات بین‌المللی، اقدامات لازم و فوری را برای تامین امنیت کامل سفارتخانه و کنسولگری‌های افغانستان و مصونیت دیپلمات‌های افغان و اعضای خانواده‌هایشان، به اجرا گذارد.»

بنا به گفته این وزارتخانه، موضوع با وزارت امور خارجهٔ پاکستان مورد پیگیری قرار گرفته و از حکومت پاکستان خواسته شده تا «مجرمان این قضیه را به زودترین فرصت ممکن شناسایی و به کیفر برساند.»

اسلام‌آباد تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

این حادثه پس از آن اتفاق افتاد که با ادامه درگیری‌ها در افغانستان بر شدت تنش‌ها میان کابل و اسلام‌اباد نیز افزوده شده است.

در روزهای گذشته، اخبار متعددی در رابطه با اعزام نیرو از پاکستان به افغانستان برای کمک به طالبان منتشر شد، موضوعی که پاکستان تاکنون آن را رد کرده است.

گفتنی است که مقامات افغان و آمریکا همواره دو کشور همسایه، پاکستان و ایران را به حمایت از طالبان متهم کرده‌اند، اما اسلام‌آباد و تهران این اتهام‌ را رد می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید