کشته شدن خبرنگار «رویترز» در درگیری‌‌ نیروهای دولتی با طالبان

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، مرگ صدیقی را به خانواده او تسلیت گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز» از کشته شدن «دانش صدیقی»، خبرنگار این خبرگزاری در درگیری‌های میان نیروهای دولتی افغانستان و طالبان در قندهار خبر داد‌.

خبرگزاری رویترز، جمعه 16 ژوئیه (25 سرطان) گزارش داد دانش صدیقی عکاس و خبرنگار این خبرگزاری در قندهار کشته شده اما درباره چگونگی کشته شدن او جزئیاتی منتشر نشده است. صدیقی برنده جایزه «پولیتزر»، از معتبرترین جوایز خبرنگاری بود.

Advertisement

نهاد مدنی حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) با صدور بیانیه‌ای، تایید کرد که دانش صدیقی، خبرنگار و عکاس خبرگزاری رویترز در گذرگاه مرزی «سپین بولدک» هم‌مرز با پاکستان و در جریان درگیری‌های میان نیروهای دولتی و طالبان کشته شده است.
یک فرمانده نیروهای امنیتی افغانستان نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز این خبر را تایید کرد.

این مقام امنیتی به رویترز گفت، صدیقی و یک افسر ارشد افغان در حین حمله نیروهای ویژه افغان برای باز‌‌پس‌گیری منطقه «سپین بولدک» توسط طالبان کشته شد‌ند.

دانش صدیقی تبعه هند است و از یک هفته قبل در مورد درگیری‌ها میان نیروهای دولتی افغانستان و جنگجویان گروه طالبان در جنوب این کشور گزارش تهیه می‌کرد.

مایکل فریدنبرگ، مدیرکل رویترز و الساندرا گالونی سردبیر این خبرگزاری در بیانیه‌ای درباره این حادثه، گفتند:«ما به دنبال اطلاعات بیشتر هستیم و با مقامات منطقه تماس داریم. او (صدیقی) یک روزنامه نگار برجسته، یک شوهر و پدر فداکار و یک همکار بسیار دوست داشتنی بود. با خانواده‌ او ابراز همدردی می‌کنیم.»

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای در توئیتر گفت که او «از گزارش تکان دهنده» مرگ صدیقی به شدت ناراحت است و به خانواده وی تسلیت می‌گوید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید