آمریکا: برای هرگونه فعالیت نظامی در افغانستان با کابل هماهنگ می‌کنیم

سفیر آمریکا در کابل: با طالبان توافق کردیم که به تروریست‌ها آزادی‌عمل ندهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

راس ویلسون، سفیر ایالات متحده آمریکا در کابل، روز سه شنبه 13 ژوئیه در مصاحبه با العربیه ضمن تاکید بر هماهنگی کشورش با دولت افغانستان برای اقدام به هرگونه فعالیت نظامی در این کشور، گفت «با طالبان توافق کرده‌ایم که به تروریست‌ها آزادی‌عمل نداده و مانع از حضور داعش در این کشور شویم».

سفیر آمریکا در کابل تاکید کرد، که واشینگتن هرگونه فعالیت نظامی آینده در افغانستان را با هماهنگی دولت این کشور انجام خواهد داد.

ویلسون در این مصاحبه اختصاصی با «العربیه» گفت:«نیروهای آمریکایی باقی‌مانده پس از عقب‌نشینی قادر به محافظت از خود هستند».

او در ادامه افزود:«ما به افغانستان آمدیم و بن لادن را کشتیم».

او با بیان اینکه افغانستان دیگر یک پناهگاه امن برای تروریست‌ها نیست، گفت: «ما با طالبان توافق کردیم که اجازه آزادی حرکت تروریست‌ها و حضور داعش را ندهیم».

او ضمن تاکید این که گروه القاعده در مناطق تحت کنترل ارتش افغانستان جای پایی ندارد، افزود:‌ «نمی‌خواهیم افغانستان جایی برای جنگ نیابتی باشد».

ویلسون گفت:«ما نمی‌خواهیم جنگ‌های نیابتی در افغانستان داشته باشیم. ما می‌خواهیم همسایگان افغانستان به ثبات آن كمک كنند».

سفیر آمریکا در کابل در رابطه با روسیه گفت:«ما از جنگ سرد با روسیه بر سر افغانستان فاصله زیادی داریم».

گفتنی است که ارتش آمریکا هفته گذشته اعلام كرد كه 90 درصد از نیروها و تجهیزات خود را از افغانستان خارج كرده است.

بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که مأموریت نظامی آمریکا در افغانستان در تاریخ 31 اوت پایان می‌یابد.

همزمان با خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان، طالبان به حملات خود به شهرها و روستاهای این کشور شدت بخشیده و مناطق وسیعی از این کشور را تصرف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید