هند دیپلمات‌های خود را از کنسولگری قندهار خارج کرد

سخنگوی وزارت خارجه هند: کنسولگری در قندهار به‌طور موقت توسط کارمندان محلی اداره می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از افزایش حملات طالبان به برخی از ولسوالی‌های (شهرستان) قندهار، وزارت خارجه هند اعلام کرد که کارمندان کنسولگری خود در این ولایت (استان) را به‌طور موقت از این شهر خارج کرده است.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت امور خارجه هند، با نشر اعلامیه‌ای تایید کرد، به‌دلیل افزایش درگیری‌ها در نزدیکی شهر قندهار این کشور کارمندان کنسولگری‌اش را به گونه موقت بیرون کرده است.

در حالی که یک دیپلمات هندی به «بیزنس اینسایدر» گفته، گزارش‌ها در خصوص تعطیلی کنسولگری هند در قندهار صحت ندارد و کنسولگری به فعالیت خود در این ولایت افغانستان ادامه می‌دهد، سخنگوی وزارت خارجه هند نیز تأکید کرد که کنسولگری این کشور در قندهار بسته نشده و اقداماتی که صورت گرفته شده، موقتی است.

باغچی تصریح کرد که هند وضعیت امنیتی در حال تحول افغانستان را از نزدیک زیر نظر دارد.

او افزود: «‌کنسولگری هند در قندهار به طور موقت توسط کارمندان محلی اداره می‌شود.»

قندهار یکی از ولایات نا امن افغانستان به شمار می‌رود، اخیرا در برخی ولسوالی‌های این ولایت درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان جریان دارد.

پیش از این کنسولگری‌های ایران، پاکستان و ترکیه در ولایت بلخ تعطیل شدند و برخی کارمندان این کنسولگری‌ها به کابل و برخی هم به کشورشان بازگشتند.

همچنان گزارش‌هایی مبنی بر محدود شدن فعالیت کنسولگری‌های ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان روسیه و هند در بلخ منتشر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید