رویترز: طالبان شهر غزنی را به محاصره درآورد

وحید عمر: شاید طالبان در جنگ پیشروی تاکتیکی کرده باشند اما این پیشرفت همیشگی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های محلی افغانستان اعلام کردند که جنگ در چهار طرف شهر غزنی در جنوب غرب کابل، همچنان ادامه دارد و عناصر طالبان در درگیری با نیروهای دولتی افغان در خانه‌های مردم سنگر گرفته‌اند.

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از منابع رسمی گزارش داد، گروه طالبان، دوشنبه 12 ژوئیه (21 سرطان)، بر شدت حملات خود برای تصرف بخش‌های بیشتری از خاک افغانستان افزوده است.

بنا به این گزارش طالبان شهر غزنی را به محاصره درآورده و در درگیری با نیروهای دولتی افغانستان در خانه‌های ساکنان منطقه سنگر گرفته‌اند.

حسن رضایی عضو شورای ولایتی غزنی به خبرگزاری رویترز گفته است: «وضع در غزنی بسیار نگران کننده است، طالبان از خانه‌های مردم برای حمله به نیروهای افغان استفاده می‌کنند. این اقدام طالبان وضعیت را برای نیروهای دولتی جهت آغاز عملیات و عقب‌راندن طالبان دشوارتر می‌سازد.»

رویترز همچنین به مذاکرات صلح میان طالبان و حکومت افغانستان در دوحه پایتخت قطر اشاره کرد که پیشرفتی در آن حاصل نشده است.
در همین حال، مقام‌های محلی در پروان نیز گفته‌اند که جنگ در این ولایت به شدت جریان دارد. گفتنی است که ولایت غزنی در مسیر شاهراه قندهار- کابل واقع است.

لالی حمیدزی، عضو سابق پارلمان افغانستان که اکنون علیه طالبان می‌جنگد، به رویترز گفت:«چهار روز است که طالبان از غرب به شهر قندهار حمله می‌کنند. نیروهای امنیتی به شمول نیروهای ویژه با طالبان می‌جنگند و تلاش می‌کنند آنان را عقب بزنند.»

فواد امان، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز به رویترز گفت، قندهار کاملا تحت کنترل نیروهای امنیتی و دفاعی است و عملیات‌های هوایی و زمینی علیه طالبان ادامه دارد.

گفتنی است، وحید عمر، مشاور ارشد در امور روابط عمومی و راهبردی ریاست جمهوری افغانستان، دوشنبه 12 ژوئیه در یک نشست خبری در کابل با اشاره به افزایش حملات طالبان گفت، «شاید طالبان در جنگ پیشرفت تاکتیکی کرده باشند، اما این پیشرفت همیشگی نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید