وزارت دفاع افغانستان: دروغ‌ها و تبلیغات زهرآگین تروریست‌ها را باور نکنید

ادعای طالبان مبنی بر تخریب چرخبال‌های ارتش، از سوی وزارت دفاع تکذیب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان، ادعای گروه طالبان مبنی بر حمله‌ راکتی بر میدان هوایی (فرودگاه) کندز و آسیب‌ رساندن به چرخ‌بال‌های ارتش را تکذیب کرد.
معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان روز یک‌شنبه 11 ژوئیه (20 سرطان) در توییتی این ادعای طالبان را «دروغ محض» خوانده و نوشت: «ادعای طالبان تروریست در پیوند به حمله راکتی بالای میدان هوایی کندز و آسیب رسیدن به هلیکوپترهای قوای هوایی، دروغ محض است. به دروغ ها و تبلیغات زهرآگین تروریستان باور نکنید.»


پیش از این، ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان ادعا کرده بود که جنگوجویان این گروه دو چرخبال (Black Hawk) ارتش افغانستان که اخیرا از سوی دولت آمریکا کمک شده بود در را تخریب کردند.

شب پر تلفات طالبان در چندين ولایت

پیش از این فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، در صفحه فیس‌بوک و توییترش اعلام کرد که در ولایات (استان) غزنی، تخار و بادغیس تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است.
امان نوشت: «در عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی شب گذشته در مناطق چشمه شیر، ابدال، کنجک سرایسنگ و قلعه زوبین شهر تالقان 40 تروریست کشته شدند و 30 تن دیگر شان زخم برداشتند.»
امان همچنین در چندین توییت جداگانه از تلفات طالبان در بادغیس، هلمند و غزنی خبر داد. او نوشت، در حمله هوایی به یک تجمع طالبان در باغیس، 57 طالب کشته شده و 17 تن دیگر این گروه زخمی شده‌اند. به گفته او، همچنان 18 طالب در مالستان ولایت غزنی در یک حمله هوایی کشته شده‌اند

Advertisement

حملات طالبان به غزنی عقب رانده شد

در همین حال، دفتر مطبوعاتی پولیس (پلیس) ولایت غزنی در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «حوالی صبح امروز هراس‌افگنان طالب حملات شدید شانرا بالای پوسته های امنیتی کمربند شهر غزنی انجام دادند که با واکنش بموقع نیروهای مشترک امنیتی و دفاعی و راه اندازی عملیات مشترک از سوی این نیروها حملات هراس افگنان دفع و به عقب زده شد.»
بر اساس اعلامیه پولیس غزنی، در جریان این عملیات نیز چندین طالب کشته و زخمی شده‌اند اما تعداد دقیق آن اعلام نشده است. همچنان مقدار زیاد از سلاح، مهمات و موتر (خودرو) طالبان تخریب شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید