افغانستان؛ شب پر تلفات طالبان در چندين ولایت

حملات تهاجمی طالبان در غزنی و تخار عقب رانده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که طی عملیات‌ نظامی سربازان افغان در ولایات (استان) غزنی، تخار و بادغیس تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «در عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی شب گذشته در مناطق چشمه شیر، ابدال، کنجک سرایسنگ و قلعه زوبین شهر تالقان 40 تروریست کشته شدند و 30 تن دیگر شان زخم برداشتند.»

امان همچنین در چندین توییت جداگانه از تلفات طالبان در بادغیس، هلمند و غزنی خبر داد. او نوشت، در حمله هوایی به یک تجمع طالبان در باغیس، 57 طالب کشته شده و 17 تن دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

به گفته معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، همچنان 18 طالب در مالستان ولایت غزنی در یک حمله هوایی کشته شده‌اند.

حملات طالبان به غزنی عقب رانده شد

در همین حال، دفتر مطبوعاتی پولیس (پلیس) ولایت غزنی در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «حوالی صبح امروز هراس‌افگنان طالب حملات شدید شانرا بالای پوسته های امنیتی کمربند شهر غزنی انجام دادند که با واکنش بموقع نیروهای مشترک امنیتی و دفاعی و راه اندازی عملیات مشترک از سوی این نیروها حملات هراس افگنان دفع و به عقب زده شد.»

بر اساس اعلامیه پولیس غزنی، در جریان این عملیات نیز چندین طالب کشته و زخمی شده‌اند اما تعداد دقیق آن اعلام نشده است. همچنان مقدار زیاد از سلاح، مهمات و موتر (خودرو) طالبان تخریب شده است.

جلوگیری از وقوع یک انفجار در کابل

از سوی دیگر، پولیس کابل امروز از جلوگیری وقوع یک انفجار در شهر کابل خبر داد.

پولیس کابل اعلام کرد: «صبح امروز تروریستان در مربوطات حوزه 18 ساحه مسکونی کور‌کاریز یک حلقه ماین عیار با مبایل را به هدف کشتار افراد ملکی جاسازی نموده بودند که قبل از انفجار کشف و خنثی گردید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید