پیشروی طالبان در نیمروز و کشته شدن 70 عضو این گروه در قندهار

طالبان مدعی تصرف ولسوالی «دلارام» در نیمروز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که گروه طالبان از تصرف مناطقی دیگر در ولایت نیمروز خبر می‌دهد وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد 70 عضو این گروه در ولایت قندهار کشته شدند.

گفتنی است طالبان همچنان به حملات خود به مناطق ادامه می‌دهد و برخی گذرگاه‌های مرزی افغانستان با تاجیکستان و ایران و همچنین یک گذرگاه با ترکمنستان را تصرف کرده است.
وزارت دفاع ملی افغانستان امروز شنبه 10 ژوئیه (19 سرطان) با نشر خبرنامه‌ای نوشت که روز گذشته، نیروهای دفاعی و امنیتی، با حمایت قوای هوایی، در ولسوالی «دند» ولایت قندهار و حوزه هفتم مرکز این ولایت، عملیات تصفیوی راه اندازی کردند.

براساس این خبرنامه، در این عملیات 70 طالب کشته شده و هشت طالب دیگر زخمی شده است. همچنین طی این عملیات، مقداری از سلاح، مهمات و تجهیزات طالبان نيز تخریب شده است.
گفته شده که طالبان از بامداد روز جمعه (9 ژوئیه) تلاش کردند که با ورود به ولایت (استان) قندهار، خود را به زندان مرکزی برسانند اما نیروهای امنیتی افغان مانع شدند.
از سوی دیگر، طالبان اعلام کردند که ولسوالی (شهرستان) «دلارام» نیمروز را تصرف کردند، این ولسوالی بین شهرهای فراه و لشکرگاه قرار دارد و با افتادن آن به‌دست طالبان، مسیر ارتباطی بین این دو شهر قطع خواهد شد.
طالبان همچنان ادعا کردند که شهرک «فراه رود» و پایگاه ارتش در این منطقه به تصرف آنان درآمده است.

طالبان به تازگی اعلام کرده که در حال حاضر، بیش از 80 درصد از خاک افغانستان را در اختیار دارد. این در حالی است که هیئتی از این گروه که در مسکو به سر می‌برد، روز جمعه اعلام کرد که هرگز اجازه نخواهد داد «داعش» در خاک افغانستان حضور یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید