انفجار در کابل 4 کشته و 4 زخمی بر جای گذاشت

این انفجار در یک بنگاه املاک رخ داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی افغانستان، صبح امروز از وقوع یک انفجار در ناحیه هشتم شهر کابل خبر دادند.

پولیس (پلیس) کابل، شنبه 10 ژوئیه (19 سرطان) اعلام کرد که در نتیجه انفجار در یک رهنمای معاملات (بنگاه املاک) در ناحیه هشتم شهر کابل دو تن کشته شدند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل به رسانه‌ها گفت، این انفجار صبح امروز رخ داده است و در نتیجه آن، دو غیرنظامی کشته شده و چهار تن دیگر زخمی شدند.

به گفته‌ او، بررسی تیم مشترک امنیتی کابل در این باره آغاز شده است.

نوع این انفجار هنوز مشخص نشده است.

مسئولیت این انفجار را تا کنون فرد یا گروهی بر عهده نگرفته اما اخیرا حملات و تهاجم طالبان در نقاط مختلف افغانستان افزایش یافته است.

پیشروی طالبان در نیمروز؛ کشته‌شدن 70 طالب در قندهار

در حالی که گروه طالبان از تصرف مناطقی دیگر در ولایت نیمروز خبر می‌دهد وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد 70 عضو این گروه در ولایت قندهار کشته شدند.

گفتنی است طالبان همچنان به حملات خود به مناطق ادامه می‌دهد و مدعی شدند که برخی گذرگاه‌های مرزی افغانستان با تاجیکستان، ایران و همچنین یک گذرگاه با ترکمنستان را تصرف کرده است.

گفته شده که طالبان از بامداد روز جمعه (9 ژوئیه) تلاش کردند که با ورود به ولایت (استان) قندهار، خود را به زندان مرکزی برسانند اما نیروهای امنیتی افغان مانع شدند.
از سوی دیگر، طالبان اعلام کردند که ولسوالی (شهرستان) «دلارام» نیمروز را تصرف کردند، این ولسوالی بین شهرهای فراه و لشکرگاه قرار دارد و با افتادن آن به‌دست طالبان، مسیر ارتباطی بین این دو شهر قطع خواهد شد.

طالبان به تازگی اعلام کرده که در حال حاضر، بیش از 80 درصد از خاک افغانستان را در اختیار دارد. این در حالی است که هیئتی از این گروه که در مسکو به سر می‌برد، روز جمعه اعلام کرد که هرگز اجازه نخواهد داد «داعش» در خاک افغانستان حضور یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید